Інтерфакс-Україна
19:52 17.03.2021

Данилюк, Клімкін та Рябошапка закликали Зеленського ветувати закон про створення Бюро економічної безпеки

2 хв читати
Данилюк, Клімкін та Рябошапка закликали Зеленського ветувати закон про створення Бюро економічної безпеки

Засновники Центру національної стійкості та розвитку Олександр Данилюк, Павло Клімкін та Руслан Рябошапка закликали президента України Володимира Зеленського ветувати законопроект №3087-д "Про Бюро економічної безпеки України".

У своїй заяві, оприлюдненій у середу, засновники Центру зазначають, що форма і зміст документа демонструють некомпетентність та імітацію замість вирішення нагальних проблем.

"Сама ідеологія ухваленого закону є некоректною. Його метою має бути визначення основ державної політики у сфері протидії економічній злочинності. Така державна політика має позбутися практики "залякування" бізнесу і будуватися на втручанні у підприємницьку діяльність лише тоді, коли очевидна й реальна загроза інтересам суспільства або інших суб'єктів підприємництва", - зазначають співзасновники Центру.

Вони додають, що закон "містить багато неоднозначних і незрозумілих формулювань", зокрема, особливе занепокоєння у засновників Центру викликає порядок формування комісії для відбору керівника БЕБ.

"Трьох членів комісії призначає уряд, ще трьох - РНБО, яку очолює президент. І трьох - Верховна Рада України. Тобто при чинних політичних умовах всю комісію так чи інакше контролюватиме Банкова. Це дуже зручно - з одного боку, можна прикритися конкурсом і зняти з себе політичну відповідальність за призначення, а з іншого - отримати повністю підконтрольного керівника БЕБ", - йдеться у заяві.

У ній зазначається, що повноваження для протидії економічній злочинності залишаються у Нацполіції, ДБР, СБУ, а не лише в новому Бюро, що створює загрозу дублювання функцій і політичного "жонглювання справами".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА