Інтерфакс-Україна
07:47 24.04.2021

Байден заявив Ердогану, що незабаром визнає геноцид вірмен в Османській імперії

2 хв читати
Байден заявив Ердогану, що незабаром визнає геноцид вірмен в Османській імперії

Президент США Джо Байден повідомив президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану, що Вашингтон найближчим часом визнає геноцид вірмен в Османській імперії, повідомляє агентство Bloomberg.

"Байден сказав Ердогану, що визнає вірменську різанину геноцидом", - передає Bloomberg.

Раніше Білий дім повідомив, що Байден провів телефонну розмову з Ердоганом, і зокрема, під час переговорів йшлося про зміцнення відносин між Вашингтоном і Анкарою.

У середу газета The Wall Street Journal з посиланням на неназваних американських чиновників повідомила, що Байден планує офіційно визнати геноцид вірмен в Османській імперії.

Байден назве геноцидом депортацію, голод і масові вбивства вірмен турками-османами, що почалися в 1915 році, наголошувало видання.

Зазначається, що дана заява повинна бути зроблена в суботу.

Чиновники додали, що жодних остаточних рішень або брифінгів не було. І Байден міг би зробити символічну заяву, не називаючи вбивства геноцидом, як це робили інші президенти.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив у вівторок телеканалу Haberturk, що можлива заява Байдена про геноцид тільки зашкодить відносинам двох країн.

Факт геноциду вірменського народу в Османській імперії, жертвами якого в 1915 році стали до 1,5 млн етнічних вірмен, визнаний багатьма державами. Першим це в 1965 році зробив Уругвай, приклад якого наслідували Франція, Італія, Нідерланди, Бельгія, Польща, Литва, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Греція, Кіпр, Ліван, Канада, Венесуела, Аргентина, Бразилія, Чилі, Ватикан, Болівія, Чехія, Австрія, Люксембург. Геноцид вірмен визнали також Європарламент і Всесвітня рада церков.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінекономіки очікує рекордних надходжень від приватизації за останні 10 років - понад 10 млрд грн

Орбан: поки Вашингтон веде переговори про мир, Брюссель знову "втратив напрямок"

Стубб про публікацію "мирного плану": оцінюємо ситуацію разом із нашими союзниками та Україною

Будь-який мир з Росією повинен мати згоду України – Стармер

Будь-які зусилля Трампа можна тільки вітати, лишилось, щоб РФ їх не зривала – ЦПД

В Україні відбулася перша церемонія вручення національної відзнаки "Родина для кожної дитини. Better Care Awards"

У Харкові троє підлітків постраждали внаслідок ДТП - поліція

Міносвіти оголосило конкурси на посади ректорів ще 5 університетів

ЗМІ розкрили 28-пунктний план щодо мирного врегулювання в Україні

Умєров заперечив повідомлення ЗМІ про погодження пунктів мирного плану: зараз вивчаються пропозиції партнерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА