10:21 16.07.2021

В Україні стартувала реєстрація для складання іспиту на рівень володіння державною мовою

3 хв читати
В Україні стартувала реєстрація для складання іспиту на рівень володіння державною мовою

В Україні стартувала реєстрація для складання іспиту на рівень володіння державною мовою.

Згідно з повідомленням Національної комісії України зі стандартів державної мови, зареєструватися на іспит можна за посиланням: https://exam.mova.gov.ua.

Під час реєстрації необхідно обрати іспит із визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов'язків або для набуття громадянства України.

Зокрема, один з іспитів призначений для громадян, яким потрібно підтверджувати рівень володіння державною мовою для виконання службових обов'язків.

Цей іспит охоплює чотири частини: "Культура мови" та "Читання", "Письмо" та "Читання". Об'єднані частини "Культура мови" та "Читання" містять 44 завдання, максимальна можлива кількість балів - 66, а відведений час на виконання завдань цих частин – 1 година. Частина "Письмо" містить одне завдання, максимальна можлива кількість балів - 37, а відведений час на виконання цього завдання - 40 хвилин. Частина "Говоріння" містить два завдання (монолог і діалог), максимальна можлива кількість балів - 59, а відведений час на виконання цих завдань - 20 хвилин.

Другий іспит призначений для визначення рівня володіння державною мовою особами, які претендують набути громадянство України.

Іспит охоплює чотири частини: "Слухання" та "Читання", "Письмо" та "Говоріння". Об'єднані частини "Слухання" та "Читання" містять 43 завдання, максимальна можлива кількість балів - 43, а відведений час на виконання завдань двох частин - 1 година. Частина "Письмо" містить два завдання, максимальна можлива кількість балів - 33, а відведений час на виконання цієї частини - 40 хвилин. Частина "Говоріння" містить три завдання, максимальна можлива кількість балів - 42, а відведений час на виконання цих завдань - 20 хвилин.

"Будь ласка, реєструйтеся на іспит відповідально! Якщо ви не прийдете на іспит в обраний час на обраний іспитовий майданчик, то подати наступну заявку ви зможете тільки через чотири місяці", - попереджають у Нацкомісії.

За даними відомства, іспити стартують з 19 липня 2021 року. У Києві щодня відбуватимуться три екзаменаційні сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 та з 15:30 до 17:30. У регіонах іспитові майданчики працюватимуть за окремим графіком, залежно від кількості охочих. Усі локації функціонуватимуть із дотриманням санітарних норм і правил в умовах пандемії.

За результатами успішного проходження іспитів видається державний сертифікат про рівень володіння мовою.

Для громадян України іспит на визначення рівня володіння мовою є безкоштовним, а для осіб, які мають намір набути громадянство України, розмір оплати за складання іспиту становить 492 грн.

Як повідомлялося, 16 липня 2021 року набула чинності норма закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" про іспит на рівень володіння державною мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Нацкомісією зі стандартів державної мови, який необхідний для набуття громадянства України, а також для претендентів на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко нагородив громадські організації, які успішно реалізували свої ініціативи в столиці

В ООН закликали накласти мораторій на використання технологій ШІ, які порушують права людини

Чеських автомобілістів зобов'яжуть об'їжджати велосипедистів на відстані у 1,5 м

Кабмін посилив правила перетину українського кордону через пандемію

Кандидат у постпреди США при НАТО в разі затвердження на цю посаду негативно ставиться до "Північного потоку 2", готова до роботи з цієї теми

Українська делегація в ТКГ закликала РФ прискорити обмін утримуваними, розблокувати роботу КПВВ та забезпечити режим припинення вогню

Firefly Aerospace має намір запустити другу ракету Alpha у грудні

Кабмін ухвалив постанову про початок роботи Фонду президента України щодо підтримки освіти, науки і спорту

Пошук причетних до пошкодження прикордонного знака на кордоні з Білоруссю триває - Держприкордонслужба

Уряд дозволив майбутнім водіям дистанційно готуватися до іспиту з ПДР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА