Інтерфакс-Україна
10:47 16.07.2021

Венедіктова: Разом із міжнародною слідчою групою ми продовжуємо розслідування у справі про збитий рейс МН17

2 хв читати
Венедіктова: Разом із міжнародною слідчою групою ми продовжуємо розслідування у справі про збитий рейс МН17

Україна сприяє судовому розгляду справи про збитий у небі над Донбасом рейс МН17 "Малазійських авіаліній", також разом із міжнародною слідчою групою продовжує розслідування щодо встановлення причетних до запуску ракети й тих, хто віддавав відповідні накази, наголошує генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

"7 червня розпочалася ключова фаза – розгляд справи по суті. На цій стадії суд має розглянути основну версію, висунуту обвинуваченням, і відповісти на три запитання: чи був збитий літак із ЗРК "Бук"; чи була запущена ракета з поля біля селища Первомайський; яка роль обвинувачених у збитті літака", - сказала генпрокурор у своїй заяві до роковин аварії МН17.

Вона наголосила: "Ми пильно стежимо за процесом і на запит нідерландської сторони надаємо все необхідне сприяння для розгляду справи в суді".

Водночас, як зазначила Венедіктова, на цьому слідство у кримінальному провадженні про аварію МН17 не завершилося.

"Спільно з партнерами з міжнародної спільної слідчої групи ми продовжуємо розслідування, спрямоване на встановлення інших осіб, причетних до цього злочину, зокрема тих, хто здійснював запуск ракети та віддавав відповідні накази", - наголосила вона.

Генпрокурор підсумувала: "Запевняю, що ми з колегами робимо в цій справі все від нас залежне, щоб родичі жертв відчули справедливість, а світ дізнався правду".

Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі 298 людей, які перебували на борту, загинули. Дві третини пасажирів - піддані Нідерландів. Розслідування причин катастрофи здійснює міжнародна слідча група, до якої ввійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

У вересні 2016 року група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною з ЗРК "Бук", а рік тому оголосила про приналежність "Бука" російській 53-й зенітно-ракетній бригаді, що дислокується в Курську.

19 травня 2019 року слідча група офіційно назвала чотирьох обвинувачених у причетності до загибелі рейсу МН17: це росіяни Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубінський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко, яких оголосили в міжнародний розшук. Їх обвинувачують у вбивстві 298 пасажирів літака і його аварії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА