Інтерфакс-Україна
19:30 09.09.2021

КС відкрив провадження щодо неконституційності положень закону про ДБР за скаргою екс-директора бюро Труби

2 хв читати
КС відкрив провадження щодо неконституційності положень закону про ДБР за скаргою екс-директора бюро Труби

Конституційний Суд відкрив провадження за конституційною скаргою колишнього директора Державного бюро розслідувань про невідповідність Основному закону положень закону "Про Державне бюро розслідувань", повідомила представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря.

"Заявник просить визнати неконституційними положення закону "Про Державне бюро розслідувань", згідно з яким директор ДБР звільняється з посади президентом України з дня набрання чинності цим законом, зокрема те, що повноваження директора ДБР, першого заступника директора ДБР і заступника директора ДБР припиняються достроково. Президент України протягом п'яти робочих днів з дня набуття чинності цим законом призначає тимчасово виконувача обов'язків директора ДБР, який має повноваження директора ДБР, передбачені законом України "Про Державне бюро розслідувань", - написала Совгиря у Telegram-каналі в четвер.

Як повідомлялося, 24 грудня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, що посилює повноваження директора ДБР і дозволяє переводити слідчих прокуратури та прокурорів, які розслідували "справи Майдану", до ДБР без обов'язкового проведення конкурсу. Верховна Рада ухвалила цей закон 3 грудня. У зв'язку зі значною зміною повноважень директора ДБР від дня набуття чинності законопроектом припиняються повноваження голови ДБР Труби і його заступників і розпочинається процес перезапуску органу.

27 грудня Зеленський звільнив Трубу з посади директора ДБР і призначив виконувачем обов’язків директора відомства Ірину Венедіктову, яка на той час була народним депутатом фракції "Слуга народу" й очолювала комітет Верховної Ради з питань правової політики.

27 січня 2020 року Труба подав позов до Верховного Cуду про визнання незаконним указу президента про дострокове припинення повноважень директора ДБР. Він також заявив, що його зняття з посади було політичним рішенням, яке з'явилося в результаті реалізації сценаріїв різних груп", і вважає, що "дострокове припинення повноважень на посаді директора має отримати, окрім політичної, правову оцінку".

4 лютого Верховний Суд повернув Трубі його позов до Зеленського про визнання протиправним його звільнення.

Новий позов із вимогою визнати протиправним та скасувати наказ ДБР "Про припинення повноважень директора Державного бюро розслідувань", датований 28 грудня 2019 року, та відновити Трубу на посаді надійшов до Окружного адміністративного суду Києва 5 лютого.

12 червня 2020 року Верховний Суд відмовив Трубі в задоволенні позову.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Норвегія готова фінансово підтримати ініціативу Німеччини з передання систем Patriot Україні - ЗМІ

РНБО дала три місяці правоохоронним та контролюючим органам на виявлення і стягнення в дохід держави підсанкційних активів

Зеленський указом увів у дію рішення РНБО про мораторій на перевірки бізнесу контролюючими органами

Кількість постраждалих від атаки ворожих дронів у Путивлі зросла до 11 - ОВА

Двоє цивільних поранені внаслідок чергової атаки ворога по Сумській області - ОВА

Глава МЗС Франції очікує якнайшвидшого ухвалення 18-го пакету санкцій ЄС проти РФ

Франція прагне наростити підготовку українських пілотів для винищувачів "Mirage" - міністр закордонних справ

Попередньо четверо постраждалих внаслідок атаки російських дронів в Сумській області – ОВА

Сибіга про візит Келлога: говорили про зброю, очікуємо на комунікацію між Зеленським і Трампом для подальшого втілення досягнутих домовленостей

Нові справи проти бізнесу погоджуватимуть лише керівники регіональних прокуратур – прем’єрка про законодавчі зміни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА