19:30 09.09.2021

КС відкрив провадження щодо неконституційності положень закону про ДБР за скаргою екс-директора бюро Труби

2 хв читати
КС відкрив провадження щодо неконституційності положень закону про ДБР за скаргою екс-директора бюро Труби

Конституційний Суд відкрив провадження за конституційною скаргою колишнього директора Державного бюро розслідувань про невідповідність Основному закону положень закону "Про Державне бюро розслідувань", повідомила представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря.

"Заявник просить визнати неконституційними положення закону "Про Державне бюро розслідувань", згідно з яким директор ДБР звільняється з посади президентом України з дня набрання чинності цим законом, зокрема те, що повноваження директора ДБР, першого заступника директора ДБР і заступника директора ДБР припиняються достроково. Президент України протягом п'яти робочих днів з дня набуття чинності цим законом призначає тимчасово виконувача обов'язків директора ДБР, який має повноваження директора ДБР, передбачені законом України "Про Державне бюро розслідувань", - написала Совгиря у Telegram-каналі в четвер.

Як повідомлялося, 24 грудня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, що посилює повноваження директора ДБР і дозволяє переводити слідчих прокуратури та прокурорів, які розслідували "справи Майдану", до ДБР без обов'язкового проведення конкурсу. Верховна Рада ухвалила цей закон 3 грудня. У зв'язку зі значною зміною повноважень директора ДБР від дня набуття чинності законопроектом припиняються повноваження голови ДБР Труби і його заступників і розпочинається процес перезапуску органу.

27 грудня Зеленський звільнив Трубу з посади директора ДБР і призначив виконувачем обов’язків директора відомства Ірину Венедіктову, яка на той час була народним депутатом фракції "Слуга народу" й очолювала комітет Верховної Ради з питань правової політики.

27 січня 2020 року Труба подав позов до Верховного Cуду про визнання незаконним указу президента про дострокове припинення повноважень директора ДБР. Він також заявив, що його зняття з посади було політичним рішенням, яке з'явилося в результаті реалізації сценаріїв різних груп", і вважає, що "дострокове припинення повноважень на посаді директора має отримати, окрім політичної, правову оцінку".

4 лютого Верховний Суд повернув Трубі його позов до Зеленського про визнання протиправним його звільнення.

Новий позов із вимогою визнати протиправним та скасувати наказ ДБР "Про припинення повноважень директора Державного бюро розслідувань", датований 28 грудня 2019 року, та відновити Трубу на посаді надійшов до Окружного адміністративного суду Києва 5 лютого.

12 червня 2020 року Верховний Суд відмовив Трубі в задоволенні позову.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін призначив Коновалову заступником міністра освіти і Кісь головою Нацфонду досліджень

Рада розширила можливості спецзакладів загальної середньої освіти для реабілітації осіб з особливими потребами та військовослужбовців

Кабмін продовжив дію відстрочок заброньованих працівників до 31 березня – Шмигаль

Умєров зустрівся з делегацією міжнародного об’єднання парламентарів United for Ukraine, обговорили плани на 2025р

СБС вразили ЗРК "Стріла-10М4" на Луганщині

Рада звільнила осіб, які перебували в місцях несвободи через агресію РФ, від сплати адмінзбору за оформлення паспорта

Міноборони ініціює укладання довгострокових контрактів з українськими виробниками озброєння

Умєров взяв участь у засіданні з представниками країн групи Е5, Нордично-Балтійської вісімки, Нідерландів, ЄС та НАТО

Під час випробувань САУ Zuzana у Словаччині стався вибух, поранено дві людини

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА