17:14 13.09.2021

Понад половина українців виступають проти обов'язкової вакцинації всього дорослого населення - дослідження

3 хв читати
Понад половина українців виступають проти обов'язкової вакцинації всього дорослого населення - дослідження

Понад половина українців (52%) проти обов'язкової вакцинації всього дорослого населення країни, "за" - приблизно 23%, випливає з дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

При цьому, за словами аналітика фонду Петра Бурковського, який презентував результати дослідження в понеділок у Києві, понад половина опитаних схиляється до необхідності обов'язкової вакцинації медпрацівників, 42% - працівників освіти і 40% - для військовослужбовців та правоохоронців.

Респонденти, які самі хворіли або ймовірно хворіли на COVID-19, частіше виступають за обов'язковість вакцинації.

Загалом на сьогодні в Україні від COVID-19 вакциновано майже 18% дорослого населення. При цьому понад 56% населення не планує робити щеплення в найближчій перспективі. Респонденти, які не хворіли на COVID-19, прищеплюються або планують робити щеплення значно рідше, ніж ті, які перехворіли на коронавірус.

Найнижчий рівень охоплення вакцинацією у віковій категорії 80+ - 7,6% отримали хоча б одну дозу вакцини. Показник для осіб 40-59 років наближається до 20%.

Серед основних аргументів "за" вакцинацію опитані називають бажання працювати в період посилення карантинних обмежень, безпеку та ефективність вакцини і можливість виїзду за кордон.

Крім цього, повний курс вакцинації вважають ефективним методом захисту від COVID-19 лише 23% респондентів. Також респонденти найчастіше називали як ефективні методи - миття рук після вулиці (54%), дотримання дистанції з оточуючими (42%), уважне ставлення до свого самопочуття та здоров'я близьких людей (39%) і правильне носіння маски на обличчі (36%). 22% вважають ефективним застосування засобів профілактики, що не є доказовим методом.

Загалом, згідно з дослідженням, майже 14% опитаних заявили, що хворіли на коронавірус і це було підтверджено документально, що суттєво більше, ніж дані офіційної статистики. Водночас загальна кількість респондентів, які заявили, що хворіли на COVID-19, з або без офіційного підтвердження, близька до цифри досліджень Центру громадського здоров'я, де повідомлялося про 40% населення з антитілами до SARS-CoV-2 станом на червень-липень 2021 року.

Щодо карантину - 43% схиляються до думки, що потрібно ретельно дотримуватися карантину, 23% вважають за необхідне якнайшвидше відмовитися від карантину, незважаючи на ризики, щоб більшість людей могли працювати та заробляти на життя.

У разі зростання захворюваності на COVID-19 респонденти підтримують обов'язкове та безкоштовне тестування для всіх охочих (46%), заборону проведення масових заходів (40%), впровадження 14-денної ізоляція для всіх, хто прибуває з країн, де захворюваність вища, ніж в Україні (38%). 2,6% вважають, що варто насамперед обмежувати рух громадського транспорту, а 16% вважають, що загроза епідемії недостатня для запропонованих заходів.

Крім того, більшість респондентів (56,5%) підтримує впровадження обмежень для масових релігійних заходів (хресної ходи, зборів) до завершення пандемії. Проти виступають 22,5% респондентів.

Дослідження провели протягом 14-24 серпня 2021 року за фінансової підтримки уряду Великої Британії у рамках проекту "Оцінка впливу COVID-19 на стабільність та мирне врегулювання в Україні", опитали 2,001 тис. респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр-міністр Ізраїлю подякував Зеленському за ухвалення закону проти антисемітизму в Україні

Військове освоєння України з боку НАТО вже триває, це реальна загроза Росії

Постанову щодо проходження в Раду за ковід-сертифікатом парламент розгляне на наступному пленарному тижні

Глави оборонних відомств країн НАТО узгодили план відповіді на конфліктні ситуації, які загрожують альянсу

Ляшко доручив санлікарю створити комісію для розслідування випадків складного перебігу коронавірусу або летальних випадків від COVID-19 у вакцинованих людей

Камбоджа відкрилася для іноземних туристів, щеплених будь-якою вакциною від коронавірусу

Батько Саакашвілі переніс серцевий напад, його госпіталізовано

З'їзд партії "Слуга народу" відбудеться в середині листопада

США провели три успішних випробування гіперзвукових ракет

У Сирії страчено понад 20 осіб, визнаних винними в природних пожежах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА