14:37 20.09.2021

Група "Довіра" вимагає від уряду надати бюджетним установам можливість переходити до постачальника останньої надії

2 хв читати
Група "Довіра" вимагає від уряду надати бюджетним установам можливість переходити до постачальника останньої надії

Бюджетні установи комунальної власності не можуть перейти до НАК "Нафтогазу" як до постачальника останньої надії, оскільки на сьогодні на це немає юридичних підстав, і такий механізм не передбачений.

Про це під час погоджувальної ради парламенту заявив голова депутатської групи "Довіра" Олег Кулініч, звернувшись до представника уряду з низкою вимог.

"Необхідно надати субвенцію місцевим громадам для покриття різниці в тарифах, забезпечити юридичну можливість переходу бюджетних установ до постачальника "останньої надії", а також  вирішити питання середньорічного тарифу на газ для комунальних підприємств, який би не залежав від коливань ринку", - зазначив Кулініч.

Зі слів депутата, при формуванні місцевих бюджетів на 2021 рік громади планували кошти на опалення комунальних закладів за ціною попереднього опалювального періоду, але зараз ціна на газ зросла в 2,5 рази, порівняно з попереднім роком.

"Територіальні громади Полтавщини, де цей газ добувають, змушені купувати його по 26 грн за кубометр, тобто за ціною на європейських хабах", - підкреслив він.

При цьому більшість громад, зі слів Кулініча, не мають можливості зробити перерозподіл видатків бюджету, тому що на це немає ресурсу, а в проекті Державного бюджету на 2022 рік коштів на покриття різниці в тарифах не передбачено.

"Для покриття різниці в тарифах місцеві бюджети потребують державної субвенції на рівні 15–16 млрд гривень на цей опалювальний період", - додав голова депутатської групи "Довіра".

Олег Кулініч також акцентував увагу на тому, велика кількість бюджетних установ, які хотіли б перейти до постачальника газу з нижчою ціною, не мають технічної змоги це зробити через відсутність правоустановчих документів на комунальне майно, яке їм передано після адміністративної реформи.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА