Прокуратура закрила справу після сплати "ArcelorMittal Кривий Ріг" до бюджету 2,2 млрд грн
Криворізький гірничо-металургійний комбінат "ArcelorMittal Кривий Ріг" (АМКР, Дніпропетровська обл.), звинувачений прокуратурою та СБУ у листопаді 2021 року в несплаті податків, сплатив до державного бюджету 2 млрд 245,72 млн грн, щоб ці кошти було спрямовано на потреби військових, повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.
"Ми раді, що всі сторони порозумілися. Зараз саме час, коли в Україні слід навчитися в усьому знаходити спільну мову. Такого кримінального провадження більше немає", - написала вона у Facebook у понеділок.
Венедіктова уточнила, що донедавна прокурори виходили з того, що саме така сума була предметом розслідування у кримінальному провадженні щодо ухилення від сплати податків.
Як повідомлялося, СБУ та Офіс генпрокурора у листопаді 2021 року повідомили про підозру фіндиректору-головному бухгалтеру АМКР у службовому підробленні та навмисному ухиленні від сплати податків. Згідно із заявами правоохоронців, підозрюваний із травня 2017-го до квітня 2019 року нібито вносив завідомо неправдиві відомості до декларації з рентної плати за користування надрами.
"Крім того, порушуючи вимоги податкового законодавства, з грудня 2014 по березень 2019 року він умисно ухилився від сплати до бюджету рентної плати ... на суму понад 2,2 млрд грн", – стверджували в Офісі генпрокурора.
У свою чергу підприємство категорично відкидало всі обвинувачення, наполягаючи на своїй правоті та вказуючи як аргумент на відсутність претензій з боку податкових органів. Під час спору на початку 2022 року справа дійшла до арешту рахунків АМКР.
Через тиждень після початку Росією війни проти України ArcelorMittal 3 березня повідомив про рішення зупинити виробництво на АМКР для забезпечення безпеки людей та активів.
ArcelorMittal Кривий Ріг - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема арматури та катанки.
Підприємство у 2021 році збільшило випуск загального прокату на 2,4% порівняно з попереднім роком – до 4,6 млн тонн, виплавку сталі – на 5,2%, до 4,92 млн тонн, чавуну – на 7,9%, до 5,34 млн тонн.
Виробництво агломерату на АМКР минулого року збільшилося на 7,3% - до 9,7 млн тонн, коксу - на 9,2%, до 2,9 млн тонн.