07:04 31.03.2022

Арахамія не виключає, що Росія погодиться з умовами договору про гарантії безпеки України

2 хв читати
Арахамія не виключає, що Росія погодиться з умовами договору про гарантії безпеки України

Глава української делегації на переговорах з Російською Федерацією Давид Арахамія не виключає, що Російська Федерація погодиться з умовами напрацьованого сторонами Договору про гарантії безпеки України.

"Вони (російська сторона переговорів - ІФ) не дали відповіді, чи погоджуються вони на це, але у мене відчуття, що по гарантіях безпеки, по самому процесу, вони погодяться. Чому таке відчуття? Тому що ми протягом відеоконференцій багато часу приділяли саме цим гарантіям, як буде працювати так звана "п'ята стаття НАТО", тобто аналог нашої угоди, яким чином, враховуючи те, що Росія також сторона цього договору у вигляді гаранта... зробити так, щоб вона не мала, як в ООН, ветувального або блокувального голосу... ми це розуміємо – і багато запобіжників "вшиваємо" в проєкт цього Договору", – пояснив він в інтерв'ю в ефірі національного телемарафону.

Як повідомлялося, на брифінгу 29 березня Арахамія поінформував, що Україна виступила з пропозицією про підписання нового міжнародного договору про гарантії безпеки, який включатиме в себе статтю, аналогічну статті 5 Статуту НАТО.

Згідно з висунутою Україною пропозицією, цей договір буде включати в себе зобов'язання країн-гарантів надати Україні військову допомогу в разі нападу. Серед гарантів своєї безпеки Україна бачить насамперед країни Ради Безпеки ООН, зокрема Велику Британію і Китай, США, Францію, Туреччину, Німеччину, Канаду, Італію, Польщу та Ізраїль. Ці держави впродовж трьох днів після нападу на Україну будуть зобов'язані провести консультації, після чого надати військову допомогу збройними силами, озброєнням і шляхом закриття повітряного простору.

Що стосується окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також півострова Крим, міжнародні гарантії безпеки тимчасово не працюватимуть для цих територій.

Також у договорі буде прописано, що всі країни-гаранти повинні не тільки не заперечувати проти вступу України до Європейського Союзу, а й мають підтримувати цей процес.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У зв'язку з кібератаками на політпартії, у яких Німеччина звинуватила спонсороване ГРУ угруповання, союзники по НАТО виступили з заявою

Боррель від імені ЄС у зв'язку з кібератаками спонсорованого РФ угруповання АРТ28: не потерпимо і використаємо весь спектр реагування

СБУ повідомила про підозру двом окупантам, які використовували українців для створення міграційної кризи в ЄС

ТЧХУ: Інформація в соцмережах про збір персональних даних для отримання грошової допомоги та наборів до Великодня - фейк

Кабмін пропонує створити підгрупу з питання конфіскації російських суверенних активів за кордоном - Шмигаль

У Харкові внаслідок ворожих авіаударів загинула жінка, двоє чоловіків постраждали - Синєгубов

Тимчасово непридатні до військової служби проходитимуть повторні огляди - заступниця міністра охорони здоров'я

Ворожим авіаударом зруйновано кілька будинків у Харкові, під завалами люди - мер

Ворожа пропаганда намагається відвернути увагу світової спільноти від злочинів, скоєних ЗС РФ - Офіс генпрокурора

Окупанти завдали удару по Харкову, загорівся приватний будинок - Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА