Інтерфакс-Україна
17:16 13.07.2022

Головним результатом конференції у Лугано було об'єднання країн та інституцій, які допомагатимуть Україні, - посол ЄС

3 хв читати
Головним результатом конференції у Лугано було об'єднання країн та інституцій, які допомагатимуть Україні, - посол ЄС

Головним результатом конференції з питань відновлення України у Лугано було об'єднання країн та інституцій, які допомагатимуть Україні, повідомив посол ЄС, глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Я вважаю, що головним результатом конференції в Лугано було об'єднання цих країн та інституцій, зокрема міжнародних фінансових інституцій, які допомагатимуть Україні. Це був прояв солідарності. Грошові перекази - це приємно, і обіцянки, і заяви окремих політиків, лідерів, які сюди приїжджають, і тих, до кого президент Зеленський звертається за допомогою відеозв'язку - це, звісно, добре і потрібно, але також дуже добре зібратися в одному залі (слава богу, ми можемо зробити це знову після Covid) та відчути цю солідарність, це вважаю головним досягненням", - сказав Маасікас в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що деяке відновлення в Україні вже продовжується, зокрема за допомогою ЄС.

"Все ще невеликий, але існує фонд, куди країни-члени ЄС платять, наприклад, для відновлення ліній електропостачання. Коли йдеться про відновлення, реконструкцію, то автоматично думаєш - коли закінчиться війна і Україна переможе. Насправді реконструкцію потрібно робити паралельно, і Україна це робить досить ефективно, відновлюючи мости", - зазначив Маасікас.

Він додав, що на конференції з відновлення України декілька країн, партнерів та інституцій, як-от Комісія ЄС, взяли на себе зобов'язання.

"Це теж дуже важливо. Прем'єр-міністр Шмигаль представив підготовку України - теж дуже важливо, бо це мають робити українці, це не може бути хтось інший. Фінансування триває, але робота виконуватиметься тут і має бути міцна українська структура. Нам здається, що Україна досить добре готова до цього", - наголосив дипломат.

Він також наголосив на необхідності дотримання принципу прозорості.

"Якими б не були обставини, платники податків країн, що прийшли на допомогу, захочуть знати, що корупційні ризики зменшено, а прозорість, нормальна конкуренція приходить у процес створення кращого та більш екологічного", - сказав Маасікас.

Водночас він заявив, що справедливим є те, що агресор має заплатити за відновлення України за рахунок конфіскованих російських активів.

"Справедливо, що агресор має заплатити. Для цього варто використовувати російські активи, конфісковані у ваших партнерів. Це дуже простий принцип, який тут не так легко реалізувати. Що стосується ЄС, то існує різне національне законодавство. Італія, наприклад, яка має досвід конфіскації грошей людей у боротьбі з мафією, має надійну правову базу, в інших країнах її може не бути", - повідомив посол.

Маасікас наголосив, що який би внесок це не забезпечило, знадобляться внески країн, установ, фінансових установ.

"Ці дискусії ще продовжуються: як це виглядатиме, як спрямовуватимуть гроші, через скільки різних платформ або фондів. Правда також полягає в тому, що суми, потреби зростають щодня, але ми в будь-якому випадку говоримо про сотні мільярдів євро. Управління цими дуже різними джерелами і дуже великими грошима потребує досвіду, якого насправді немає, оскільки справа є настільки унікальною. Тому все це ще потребує часу", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"

Грузія скоротила до року право перебування в країні для громадян України, які в’їжджають без візи

Путін очікує, що Трамп змусить Україну піти на поступки, яких він хоче, – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА