19:43 09.11.2022

Роботодавці використовують українську мову для пошуку співробітників у 84% випадків – опитування Work.ua

2 хв читати
Роботодавці використовують українську мову для пошуку співробітників у 84% випадків – опитування Work.ua

Роботодавці після початку повномасштабного вторгнення розмістили 84% вакансій на ресурсі Work.ua українською мовою та 13% – російською, такі результати представленого у середу жовтневого дослідження Work.ua.

"Найбільш українізованими є великі бізнеси: 96% з них розміщують вакансії українською мовою. Трохи менш українізовані представники мікробізнесу - вони розміщують 77% вакансій українською", - зазначили у компанії.

За її даними, використання державної мови зросло на 30%, а російської впало втричі.

Згідно з результатами опитування, російська мова домінувала у розміщених вакансіях до 2020 року, проте вже у 2021 році українська зрівнялася з нею. До жовтня 2022 року приблизно 38% вакансій розміщувалися російською мовою та 58% – українською, проте минулого місяця російську мову при пошуку співробітників використовували лише 13% роботодавців.

Як зазначає Work.ua, найбільш українізованим містом був і залишається Львів — там розмістили 97% вакансій українською у жовтні проти 87% у першому півріччі 2022 року, тоді як на другому місці Київ – 84% проти 55% раніше. Водночас, найвищу динаміку зростання української мови та падіння російської демонструють Дніпро, Харків та Одеса.

"Стосовно використання мови в резюме претендентів, то там ситуація дещо відрізняється: 66% резюме, створених у жовтні, - українською, 18% - англійською та 16% - російською", - йдеться в результатах опитування.

Українську мову частіше використовує молодь 16-25 років та кандидати 40-44 років – 68% та 69% відповідно. Молодь також демонструє мінімальне вживання російської – 15%, тоді як найбільше використовують російську кандидати 55+ – третина опитаних.

Уточнюється, що найбільше вакансій українською (88%) розміщують учасники опитування в категорії "Адміністрація, керівництво середньої ланки", найменше - 71% - в "IT, комп'ютери, інтернет", проте там найбільша кількість вакансій - 15% - англійською. Найбільше вакансій російською мовою (близько 18%) розміщено у "Робочих спеціальностях та виробництві".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РФ атакувала Полтавську область із повітря, пошкоджено інфраструктуру - ОВА

Серед основних версій убивства Фаріон розглядаються її громадська діяльність та особиста неприязнь - Клименко

Трамп обіцяє звести Україну і РФ та укласти мир після обрання президентом США - розмова із Зеленським

Зеленський і Трамп провели телефонну розмову

ЗЕЛЕНСЬКИЙ І ТРАМП ПРОВЕЛИ ТЕЛЕФОННУ РОЗМОВУ І ДОМОВИЛИСЯ ОБГОВОРИТИ ПІД ЧАС ОСОБИСТОЇ ЗУСТРІЧІ, ЯКІ КРОКИ МОЖУТЬ ЗРОБИТИ СВІТ СПРАВЕДЛИВИМ І МІЦНИМ

Війська РФ завдали 65 авіаударів по позиціях ЗСУ і населених пунктах України - Генштаб

Справу про замах на Фаріон перекваліфіковано на «умисне вбивство» - поліція

Окупанти 28 разів намагалися прорвати оборону на покровському напрямку - Генштаб

Ірина Фаріон померла в лікарні внаслідок вогнепального поранення

ІРИНА ФАРІОН ПОМЕРЛА В ЛІКАРНІ - ПРЕС-СЛУЖБА ПЕРШОГО МЕДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ЛЬВОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА