Інтерфакс-Україна
13:18 16.03.2023

РФ втратила в Україні 15 одиниць "непереможних" Т-90М, серійне виробництво цих танків неможливе через санкції

2 хв читати
РФ втратила в Україні 15 одиниць "непереможних" Т-90М, серійне виробництво цих танків неможливе через санкції

РФ втратила в Україні 15 одиниць танків Т-90М "Прорив", який окупанти називають "непереможним", серійне виробництво цих танків через санкції перейшло у поштучне, заявив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу ЗСУ старший лейтенант Андрій Рудик.

"Санкції перетворили виробництво Т-90М із серійного на поштучне. За даними з відкритих джерел, РФ мала на озброєнні лише 100 одиниць такої техніки напередодні широкомасштабної агресії проти України", - сказав Рудик на брифінгу в Military Media Center у четвер.

За його словами, без іноземних комплектувальних "цей танк неможливо не тільки серійно виробляти, він стає погіршеною версією радянського Т-72Б".

"Міфи про так звану непереможність і досконалість Т-90М і самодостатність, високотехнологічність російського танкобудівництва розбилися об незламність ЗСУ. На сьогодні ЗС РФ втратили в Україні 15 одиниць Т-90М, і це йдеться лише про ті випадки, які були зафіксовані на фото або відео", - наголосив Рудик.

У Генштабі ЗСУ не виключають, що окупанти втратили набагато більше одиниць зазначеної техніки. Наразі противник практично не використовує Т-90М під час ведення бойових дій.

Водночас РФ продовжує шукати варіанти обходу санкцій для виробництва нових і ремонту старих одиниць Т-90М, додали в Генштабі.

У Силах оборони України зазначили, що ворог змушений розконсервувати старі танки Т-62 і Т-72, на яких відсутній навіть динамічний захист. Однак Москва має значні запаси цих старих радянських танків.

"РФ намагається компенсувати якість кількістю. Хоча старі радянські танки стають легкою мішенню для наших захисників", - сказав Рудик.

У Генштабі заявили, що Т-90М - "верхня межа того, що зміг витягнути російський ВПК із радянських розробок".

Т-90М "Прорив" - основний бойовий танк, прийнятий на озброєння ЗС РФ у 2020 році.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українська делегація на зустрічі з міністром енергетики США обговорила перспективи співробітництва щодо скрапленого газу

Ідентифіковано двох російських військових, причетних до катування мирних мешканців під час окупації частини Ізюмського району Харківської області

Мінкультури закликає долучатися до Тижня української мови у Вікіпедії

В Інституті нацпам'яті назвали перейменування скверу в Чернігові на честь Трампа грубим порушенням закону – ЗМІ

Бюджетний комітет Ради рекомендує уряду передбачити в проекті держбюджету-2026 підвищення зарплат військовим - депутат

"Укрзалізниця" планує розвивати коридори Львів-Ужгород-Чоп і Львів-Чернівці-Вадул-Сірет

Угорщина обіцяє Путіну безперешкодний в'їзд до країни на майбутню зустріч із Трампом

Заморозки очікуються на заході Україні 20 та 21 жовтня

Аварійні відключення скасовані у Києві та низці областей – ДТЕК та обленерго

Зустріч Путіна і Трампа може відбутися протягом двох тижнів або трохи пізніше, заявили в Кремлі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА