Інтерфакс-Україна
14:47 09.11.2023

Зеленський запросив Індонезію приєднатися до ініціативи "Зерно з України" та зернового саміту в листопаді

1 хв читати
Зеленський запросив Індонезію приєднатися до ініціативи "Зерно з України" та зернового саміту в листопаді

Президент України Володимир Зеленський провів у четвер телефонну розмову з президентом Індонезії Джоко Відодо й запевнив, що Україна готова відновити постачання сільськогосподарської продукції до Індонезії.

"Наголосив, що попри спроби Росії перешкоджати цивільному судноплавству в Чорному морі Україна залишається гарантом глобальної продовольчої безпеки. Поінформував співрозмовника про альтернативні "зернові коридори" й запевнив, що Україна готова відновити постачання сільськогосподарської продукції в Індонезію. Запросив приєднатися до глобальної гуманітарної ініціативи "зерно з України" та однойменного саміту в листопаді", - повідомив Зеленський у телеграмі.

Сторони також обговорили прогрес в імплементації української Формули миру, яку він презентував рік тому в Індонезії на саміті G-20.

"Розповів про три успішні зустрічі на рівні радників у межах підготовки Глобального саміту миру й запросив Індонезію приєднатися до цих зусиль", - зазначив Зеленський.

"Також обговорили ситуацію на Близькому Сході. Україна виступає за захист мирних людей, безперешкодну роботу гуманітарних коридорів і загальну деескалацію. Україна віддана врегулюванню ситуації за принципом "двох держав", - додав він. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Двоє людей постраждали внаслідок російського обстрілу в Херсонській області - ОВА

Окупанти втратили впродовж доби 1240 військовослужбовців - Генштаб

Двоє цивільних зазнали поранень під час нічного нальоту ворожих БпЛА у Рівненській області – ОВА

Ми повинні вийти з політичною перемогою - припиненням вогню, обміном всіх полонених на всіх полонених або чимось подібним – Зеленський про переговори з Путіним

14 травня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Росія завищує цифри мобілізації щоб тиснути на Україну й Захід під час переговорів - ISW

У Чорному морі - ворожі кораблі відсутні - ВМС ЗСУ

Мелоні очікує, що Росія погодиться на 30-денне припинення вогню

Макрон: Європа готова запровадити проти Росії санкції в найближчі кілька днів

У першому півфіналі "Євробачення-2025" визначено 10 фіналістів, Україна пройшла у наступний етап

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА