18:15 17.10.2023

Завдання кожного керівника медичного закладу - перевірити стан генераторів – перший заступник міністра охорони здоров'я

3 хв читати
Завдання кожного керівника медичного закладу - перевірити стан генераторів – перший заступник міністра охорони здоров'я

Перший заступник міністра охорони здоров'я України Сергій Дубров в бліц-інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" розповів про підготовку медичних закладів до роботи в умовах можливих блекаутів


-  Чи всі медичні заклади забезпечені генераторами?

- Ми заздалегідь готувалися до екстрених умов роботи, тому  протягом останнього року лікарні активно забезпечувалися генераторами.

Важливо пам’ятати: лікарні належать до критичної інфраструктури, тому в них не зникає електроенергія під час планових відключень, тільки під час блекаутів.

Від початку війни Міністерство охорони здоров'я скоординувало поставки до лікарень понад 2 600 генераторів різної потужності. (від 7,5 кВт до 200 кВт). Генератори розподіляються відповідно до потреб лікарень. Десь може бути встановлено один потужний генератор на всю лікарню, а десь їх кілька невеликої потужності.

До того ж під час контрактування медзакладів з Національною службою здоров'я України ще на 2022 рік була вимога, що кожна лікарня зі стаціонарним відділенням має бути забезпечена щонайменше одним генератором.

Наразі в медзакладах країни є 8 444 генераторів, але більшість з них - невеликої або середньої  потужності.

Також ми розуміємо проблеми з водопоставчанням та теплом, що постають під час блекаутів, тому частина лікарень наразі є повністю автономними. Вони мають власні свердловини та автономні котельні, що робить їх ще більше стійкими до можливих блекаутів.

Окрім цього, у медзакладах, а також в пологових та дитбудинках, встановлено 1092 станції Starlink, тому у разі критичних ситуацій, коли під час відключень світла спостерігаються перебої з мобільною мережею, вони зможуть залишатися на зв’язку.

Паралельно працюємо над тим, щоб обладнати медзаклади сонячними станціями. Вже 32 українські медзаклади мають сонячні станції з акумуляторами, які накопичують енергію.


- Чи плануються дозакупівлі генераторів? Якщо так, то скільки, яких, на яку суму? Чи покривають потребу в генераторах місцеві бюджети?

- Генератори постачаються до медзакладів за рахунок різних джерел: зокрема, значну частину генераторів МОЗ скоординував до лікарень  за допомогою різних міжнародних партнерів та благодійників. Окрім того, частина генераторів була закуплена за кошти платформи U24. А ще генератори закуповують самі лікарні та місцева влада.

Зокрема, сьогодні кожному медзакладу важливо мати кількаденний резерв палива для генератора. Забезпечення пальним для генератора – спільне завдання керівника медзакладу та місцевої влади, яка є власником лікарні.


- Будуть генератори забезпечувати роботу медзакладів в повному обсязі чи тільки покриватимуть критичну потребу, зокрема для реанімації, операційних, тощо?

- Насамперед нагадаємо, що лікарні - це об'єкти критичної інфоарстурктури, які не задіяні у віялових відключеннях, вони постачаються електроенергією першочергово. Тому її відсутність може бути лише у випадку істотних пошкоджень мережі або блекаутів.

Обсяг забезпечення електроенергією залежить від потужності генератора. Як мінімум генератор має живити реанімації, операційні, кисневі станції та інше критично важливе обладнання, що дасть змогу рятувати життя пацієнтів. Як максимум - забезпечити електроенергією весь корпус медзакладу, включаючи палати тощо.


- Чи можуть працювати генератори, закуплені минулого року, чи їх треба буде замінювати?

- Наразі завдання кожного керівника медзакладу, на якому ми наголошуємо вже не перший тиждень, – перевірити стан генераторів: чи все працює без збоїв. Обслуговуванням генераторів має займатися безпосередньо медичний заклад.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рішення про будівництво нових блоків АЕС має ухвалювати українська влада - посол ЄС в Україні Катаріна Матернова

Зараз не бачимо потреби запроваджувати додаткове регулювання цін - заступник міністра економіки Телюпа

2022 був роком виживання… Мета зараз – створити найкращі умови для розвитку і відкриття виробництв – заступник міністра економіки Телюпа

СЕО держенерготрейдера "ЕКУ" Віталій Бутенко: Хочемо реалізувати кілька проєктів розподіленої генерації у громадах, щоб потім їх масштабувати

Глава МВС: нам вдалося втримати довоєнний рівень безпеки всередині країни

Для транспортної галузі на 2025 рік маємо компромісний бюджет - заступник міністра фінансів

Командувач Нацгвардії: Робимо акцент на досвід бойових підрозділів і розвиток технологій

Командувач Нацгвардії: Через активність ворога деякі бригади за рік змінили по три напрямки

"Укрпошта" обслуговує понад 60% міжнародного трафіку посилок з України і в експорті, і в імпорті - директор департаменту міжнародних операцій

"ArcelorMittal Кривий Ріг" завершить 2024 рік зі збитком через тарифи і логістику, сподівається у 2025 році вийти в "нуль" - гендиректор

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА