18:42 22.07.2020

Україна повернулася до планів розміщення і викупу євробондів, перенесених на початку липня на тлі відставки глави НБУ

2 хв читати
Україна повернулася до планів розміщення і викупу євробондів, перенесених на початку липня на тлі відставки глави НБУ

Україна повернулася до планів розміщення нових і викупу євробондів, що перебувають в обігу, перенесених на початку липня на тлі відставки глави Нацбанку.

Як повідомило "Інтерфаксу" джерело в банківських колах, у середу відбудеться конференц-дзвінок з інвесторами, за підсумками якого може бути розміщено випуск доларових євробондів із погашенням у березні 2033 року.

Паралельно Україна планує 23 липня оголосити викуп єврооблігацій з погашенням у 2021 та 2022 роках на суму до $750 млн.

Організатори залишилися ті самі, що й у скасованої в липні операції - Goldman Sachs та J.P.Morgan.

Це друга спроба України розмістити доларові євробонди за місяць. Попереднє розміщення єврооблігацій України відбувалося 1 липня, інвесторам було запропоновано 12-річний випуск. Підсумковий обсяг розміщення мав становити $1,75 млрд, дохідність за підсумками збору заявок було визначено на рівні 7,3%.

Книгу заявок було закрито, а розрахунки, згідно з інформацією організаторів, мали відбутися 8 липня.

Проте ввечері 1 липня з'явилася інформація, що глава Нацбанку України (НБУ) Яків Смолій подав президенту України заяву про відставку і пояснив її систематичним політичним тиском на центробанк протягом тривалого часу.

На тлі цієї інформації наступного дня Мінфін України скасував операцію з розміщення 12-річних єврооблігацій і викуп єврооблігацій, що паралельно відбувався, з погашенням у 2021-2022 роках на $750 млн.

"Тільки-но ми завершили випуск, ми дізналися про новину (...) - це відставка голови НБУ. Тому ми вранці ухвалили, я вважаю, зважене рішення - зупинити цей випуск. Інвестори зі схваленням оцінили наше рішення. (...) Ми готові зробити певну паузу, а потім далі вирішувати, що і як ми робитимемо", - заявив тоді міністр фінансів Сергій Марченко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА