Інтерфакс-Україна
14:35 27.04.2021

Засновник Noosphere Ventures Aerospace Поляков придбав південно-африканську Dragonfly Aerospace

3 хв читати
Засновник Noosphere Ventures Aerospace Поляков придбав південно-африканську Dragonfly Aerospace

Власник американської Noosphere Ventures український бізнесмен Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР) - компанії з 20-річним досвідом роботи у сфері високих технологій, супутникових знімків і корисних навантажень, що будує нині завод із виробництва мікросупутників.

"Ця покупка зміцнює статус Dragonfly Aerospace як критично важливого компонента вертикально інтегрованої космічної екосистеми, яку створюють Поляков і Noosphere Ventures, до якої входять Firefly - постачальник космічних запусків за конкурентними цінами, EOS Data Analytics (EOSDA) - компанія супутникових даних та аналітики з власними радіолокаційними й оптичними супутниковими угрупованнями, а також SETS - фірма з виробництва космічних двигунів", - наголошується в прес-релізі на сайті південно-африканської компанії у вівторок.

За словами Полякова, які наведено у повідомленні, технологія Dragonfly забезпечує високоякісні зображення в широкому діапазоні спектрів і дозволів, які мають вирішальне значення для моніторингу планети і створення інтелектуального сільського господарства, що захищає біорізноманіття.

Dragonfly Aerospace оголосила на Міжнародному конгресі космонавтики 2020 року про укладення угоди з EOSDA, що входить у портфель Noosphere Ventures, на постачання двох великих тепловізорів Dragonfly для супутників компанії.

EOSDA раніше оголосила про свої плани із запуску першого у світі супутникового угруповання, орієнтованого на сільське господарство, яке також допоможе вирішити глобальні проблеми, такі як зміна клімату, деградація земель та екологічні загрози.

Наразі у Dragonfly Aerospace зайнято більше ніж 100 співробітників, компанія інвестує в проектно-виробничий комплекс у ПАР під Кейптауном для збірки до 48 супутників на рік від 50 до 600 кг і тепловізорів.

Firefly Aerospace (спочатку - Firefly Space Systems) - створена в 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія, яка здійснює розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. Компанію у 2017 році перезапустив Поляков, включивши її до складу Noosphere Ventures (Менло-Парк, Каліфорнія). Штаб-квартира Firefly базується в Техасі, офіси компанії працюють у Вашингтоні, Токіо (Японія) і Дніпрі (Україна).

У червні 2018 року Firefly уклала угоду про стартові послуги (Launch Services Agreement, LSA) з британською Surrey Satellite Technology Limited (SSTL) на забезпечення в 2020-2022 роках запусків малих супутників за допомогою РН нового покоління Firefly Alpha.

Потім Firefly Aerospace отримала контракт від NASA з доставки корисного навантаження на поверхню Місяця за допомогою місячного модуля Blue Ghost на суму $93,3 млн й уклала угоду про послуги із запуску (LSA) з компанією-розробником обладнання та авіоніки Adaptive Launch Solutions (ALS), яке передбачає чотири запуски ракети Alpha, починаючи з 2021 року.

Цього року Firefly Aerospace заявила про плани залучити $350 млн на масштабування виробництва і створення ракети середнього класу - Firefly Beta.

Крім ракет Alpha і Beta, Firefly Aerospace працює над створенням орбітального транспортного засобу (OTV), відомого як космічний буксир, для доставки супутників із ракети на певну орбіту - й місячного посадкового модуля під назвою Genesis для NASA.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Верховна Рада розгляне угоду про створення інвестиційного фонду відбудови

Університет KSE має намір довести рівень інвестицій на студента до $10 тис. – Милованов

KSE інвестує $10 млн у переобладнання "Гольф Клубу" в Києві в кампус, як в топових університетах, – Милованов

Канадська Black Iron намагається залучити інвесторів до відбудови України

Prada збільшив виручку на 13%

Делеверидж українських компаній за три останні роки перевищив прямі іноземні інвестиції втричі - експерт

ЄК виділяє 910 млн євро на посилення оборонних можливостей ЄС

Єврокомісія інвестує EUR910 млн в Європейський оборонний фонд, до якого вперше будуть залучені українські оборонні підприємства

ДТЕК ВДЕ просить змінити документи за євробондами через плани побудови в Україні до 500 МВт систем зберігання енергії

МХП у 2024р інвестував $40,9 млн у купівлю 4 компаній в Україні, Хорватії, Саудівській Аравії та Британії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА