14:13 12.01.2018

Лутковська просить Супрун про просвітницьку кампанію щодо важливості вакцинації дітей проти кору

2 хв читати
Лутковська просить Супрун про просвітницьку кампанію щодо важливості вакцинації дітей проти кору

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська направила звернення на адресу в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, в якому звертає увагу на доцільність проведення просвітницької роботи щодо важливості вакцинації дітей проти кору.

"Вважаю, що поряд із закріпленням імперативної норми про обов'язковість проведення щеплень, необхідно проводити всебічну просвітницьку роботу, популяризуючи таким чином цей вид профілактичних заходів. На мій погляд, саме низька інформаційна робота серед батьків дітей, несвоєчасна закупівля вакцин для забезпечення проведення імунізації дітей згідно з календарем профілактичних щеплень призвели до такої несприятливої епідеміологічної ситуації", - йдеться в зверненні В.Лутковської, яке наводить сайт омбудсмена в п'ятницю.

Для забезпечення права дітей на охорону здоров'я, реалізації їхніх прав на отримання освіти, уповноважений Верховної Ради вважає за необхідне невідкладно розпочати кампанію проведення просвітницької роботи серед населення про важливість проведення імунізації дітей і можливі наслідки для здоров'я в разі відмови батьків від проведення обов'язкових щеплень. Вона також просить поінформувати про заходи, що вживаються Міністерством охорони здоров'я, за погодженням норм статей 12 і 15 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", згідно з якими одночасно передбачено як право батьків на відмову від профілактичних щеплень, так і заборона відвідування дитячих закладів дітьми, що не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень.

Раніше У.Супрун повідомила, що за 11 місяців 2017 року в Україні зафіксовано 3,382 тис. випадки захворювання на кір, зокрема п'ять летальних випадків (усі - в Одеській області).

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гройсман очікує, що через кілька років люди відчують покращення якості екстреної медицини

МОЗ України винесло на обговорення положення про центри медреабілітації та паліативної допомоги дітям

МОЗ України винесло на обговорення положення про центри медреабілітації та паліативної допомоги дітям

Декларацію про медобслуговування вже підписали понад 8 млн українців - Порошенко

Понад 90% поранених українських військових повертаються на службу завдяки стандартам НАТО у військовій медицині - Порошенко

До кінця року в селах України почнуть працювати близько 500 амбулаторій нового типу - Порошенко

Кабмін перерозподілив 2 млрд грн на функціонування закладів "первинки", що не ввійшли до медреформи

Турчинов закликає чиновників наслідувати його приклад і здати кров для захисників України (Відео)

У Київській області учня під час ЗНО госпіталізували з підозрою на кір

Гройсман запропонував заступнику голови МОЗ Лінчевському приділяти більше уваги супроводу й лікуванню онкохворих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА