10:43 26.11.2019

Скалецька вважає зміни в системі охорони здоров'я незворотними, пацієнти не згодні

3 хв читати
Скалецька вважає зміни в системі охорони здоров'я незворотними, пацієнти не згодні

Зміни в системі охорони здоров'я незворотні, трансформація системи триватиме, вважає міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

"Трансформація системи охорони здоров'я - це одна з найважливіших реформ у країні, оскільки вперше ми будуємо систему, в центрі якої стоять потреби простих людей. Зміни невідворотні, й це непростий шлях для всіх. Адже ми робимо це вперше", - написала вона у Facebook у понеділок увечері, коментуючи заяву глави Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олега Петренка про відставку.

При цьому міністр наголосила, що з повагою ставиться до його рішення.

"Я поважаю рішення Олега Петренка й дуже вдячна йому за ту роботу, яку він виконав, побудувавши й запустивши НСЗУ", - сказала вона.

Водночас Скалецька наголосила, що команда НСЗУ залишається і надалі працюватиме над трансформацією системи охорони здоров'я".

"Це найголовніше і найцінніше - фахівці, які вже працюють з закладами охорони здоров'я. Разом ми продовжуємо реалізовувати головну й незмінну цінність - забезпечити здоров'я українців", - сказала міністр.

У свою чергу екс-заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, який працював у Міністерстві охорони здоров'я в команді Уляни Супрун, вважає Петренка "ідеальною людиною для своєї посади, і це визнають по обидві сторони реформи".

"Те, що Олег написав про причини відставки, мене лякає - і суть написаного, і те, що Олег відкрито це написав, і те, що Олег після цього пішов. Досі сценарії успішного, хоча й дуже складного початку медреформи в лікарнях мені здавалися реальними. Тепер я не бачу для цього реальних передумов", - заявив він, при цьому відзначаючи наявність високих шансів на провал реформи.

Зі свого боку в одній із найбільших пацієнтських організації "100% життя" вважають відставку Петренка небезпечним і чітким сигналом загрози медреформі та системі охорони здоров'я країни загалом.

"У нас було достатньо часу для оцінки політики й цінності нової команди щодо призначень на ключові посади в Міністерстві охорони здоров'я осіб, які мали безпосередні зв'язки з фармацевтичним лобі, і осіб, пов'язаних із корупційними схемами. І вважаємо цю практику неприпустимою", - заявили в пацієнтській організації.

У ній вважають, що ситуацію з НСЗУ має взяти під контроль прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Пацієнти також заявили: "Відсьогодні функції громадського контролю щодо НСЗУ виконуватимуться з подвійною увагою".

Як повідомлялося, глава НСЗУ Олег Петренко в понеділок повідомив, що написав заяву про звільнення за власним бажанням.

За його словами, причиною такого рішення є "дуже різні фундаментальні цінності з командою, яка наразі працює над трансформацією системи охорони здоров'я".

Водночас він висловив переконання, що трансформацію системи вже не зупинити. "Зміни проросли на місцях, запустивши процеси й очікування на всіх рівнях системи. Головне ми точно зробили: дали зрозуміти, що реальні зміни можливі. Справжні. В інтересах споживачів медичних послуг і медичного персоналу", - сказав він, додавши, що наразі НСЗУ - "це жива структура з упровадженими і налаштованими процесами на всіх рівнях, з людським обличчям і натхненним серцем ... Це потужна команда справжніх професіоналів, які розробили першу в Україні програму медичних гарантій. І які здатні втілити її в життя в повному обсязі в 2020 році".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА