10:54 25.03.2020

В Україні хворі на туберкульоз не залишаться без медичної допомоги під час пандемії коронавірусу - НСЗУ

2 хв читати
В Україні хворі на туберкульоз не залишаться без медичної допомоги під час пандемії коронавірусу - НСЗУ

Пандемія коронавірусу може вплинути на ситуацію із захворюваністю на туберкульоз, пацієнти з туберкульозом - в групі ризику, повідомила Національна служба здоров'я (НСЗУ) у вівторок.

Згідно з релізом НСЗУ з посиланням на головного лікаря Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Одеської облради Світлану Єсипенко, головне завдання медиків під час пандемії - забезпечити дистанційне лікування таких хворих.

"Пандемія коронавірусу, що накладається на високі рівні поширення туберкульозу, може мати тяжкі наслідки. Про це свідчить досвід Китаю, де виникли проблеми з діагностикою туберкульозу та забезпеченням лікування цієї хвороби. Під час пандемії коронавірусу хворі з туберкульозом входять до групи ризику. Для нас, медиків, важливо організовувати дистанційне лікування під контролем та безперебійне забезпечення хворих на туберкульоз необхідними ліками", - зазначила лікар.

У свою чергу т.в.о. голови НСЗУ Оксана Мовчан наголосила, що після старту Програми медгарантій 1 квітня лікування хворих на туберкульоз буде для них безкоштовним. На це в програмі на 2020 рік передбачено 835,831 млн грн, за лікування одного пацієнта НСЗУ заплатить медзакладам 20,663 тис. грн.

"Жоден пацієнт з туберкульозом, який потребує медичної допомоги, не залишиться без неї. У нього буде вибір серед багатьох лікарень, адже зі стартом Програми медичних гарантій принцип "гроші йдуть за пацієнтом" буде працювати не лише на первинній ланці медичної допомоги. Пацієнт обере заклад, в якому хоче лікуватися, а НСЗУ заплатить за це лікування закладу за договором", - зазначила Мовчан.

Тариф передбачає діагностику, лікування в амбулаторних умовах й умовах стаціонару. Лікарські засоби закуповують за централізованими програмами МОЗ, уточнила т.в.о. голови НСЗУ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Благодійний фонд родини Жебрівських закупив апарати ШВЛ для лікарень Києва, Шостки та Ружина, направив набори ліків до різних регіонів України

Степанов: Рано говорити, коли завершиться карантин

Україна готова робити 30 тис. ПЛР-тестів на тиждень - Ляшко

МОЗ дозволило приватним лабораторія і клінікам проводити ПЛР-тести на Covid-19

Феномен Миколаївської області буде детально розглянуто - Ляшко

Україна має намір залучити від МБРР $135 млн позики на інвестпроект "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей"

У Кіровоградській області підтверджено 21 випадок захворювання медиків Covid-19 - ОДА

В Україні можуть бути розгорнуті тимчасові госпіталі для розміщення хворих із легким перебігом коронавірусної хвороби - Ляшко

Новий корпус "Охматдиту" плануємо відкрити 1 червня - Зеленський

Українські медики в найближчі дні будуть забезпечені необхідними засобами захисту, запаси яких нарощуватимуться

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА