Інтерфакс-Україна
19:52 30.04.2020

Виробник тест-наборів "Вітротест Біореагент" очікує порівняльних випробувань достовірності вітчизняних ІФА-тестів

2 хв читати
Виробник тест-наборів "Вітротест Біореагент" очікує порівняльних випробувань достовірності вітчизняних ІФА-тестів

Виробник діагностичних наборів ТОВ "Вітротест Біореагент" (Київ) очікує від Міністерства охорони здоров'я України проведення порівняльних випробувань достовірності вітчизняних тест-систем для імуноферментного аналізу (ІФА) для діагностики COVID-19.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомила співзасновник компанії Галина Раєвська.

"Ми очікуємо проведення порівняльних випробувань достовірності. Ми зацікавлені в тому, щоб держава провела клінічні випробування тест-систем і дала лікарям правильний алгоритм інтерпретації результатів. Ми готові надати для цього свої тест-набори", - сказала вона.

Раєвська повідомила, що "Вітротест Біореагент" випустив першу партію тест-систем ІФА для перевірки на коронавірус. Тест-системи ґрунтуються на дослідженні сироватки крові людини. Ці системи, виявляючи в крові людини антитіла до коронавірусу, дають змогу виявити не лише хворих на COVID-19, а й безсимптомних носіїв, а також людей, які перенесли коронавірусну інфекцію без клінічних проявів якийсь час тому.

"Я була на зустрічі із заступником міністра охорони здоров'я Віктором Ляшком, обговорювали питання про те, щоб на державному рівні МОЗ здійснило порівняльні випробування. Ми сказали, що надамо зразки з умовою, щоб ми знали, хто випробовує та як. Йдеться про коректну інтерпретацію результатів тестів", - сказала Раєвська.

Вона зазначила, що вироблені компанією тести виявляють антитіла на коронавірус, ці антитіла з'являються на 7-11-й день від початку появи симптомів.

"Фактично, якщо людина хвора, то система покаже, що вона хвора. Якщо вона безсимптомно перехворіла три місяці тому, то система це покаже, антитіла зберігаються", - сказала Раєвська.

Вона також повідомила, що компанія розробляє тест-систему, яка дасть змогу виявити захворювання на 4-5-й день від початку появи симптомів.

Раєвська зазначила, що наявні виробничі потужності підприємства дають змогу виробляти до 230 тис. тестів на місяць. Водночас, за її словами, в 2017 році в результаті рейдерської атаки виробник тест-систем втратив виробничі потужності у Вишгороді (Київська обл.), які давали змогу виробляти до 500 тис. тестів.

"Якби тоді правоохоронна система працювала нормально, ми нині могли б збільшити виробництво до 500 тис. тестів. Це щаслива випадковість, що нам узагалі тест-системи вдалося випустити, адже ми змогли відновити свою діяльність лише наприкінці 2019 року", - сказала вона.

ТОВ "Вітротест Біореагент" - виробник медвиробів, займається дослідженням і виробництвом у сфері біотехнологій, здійснює оптову та роздрібну торгівлю фармацевтичними товарами.

За даними держреєстру, бенефіціарними власниками компанії є Ігор Ніколаєнко та Галина Раєвська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА