21:17 24.02.2021

Медики готові вакцинуватися від COVID-19 - глава Асоціації анестезіологів України

2 хв читати
Медики готові вакцинуватися від COVID-19 - глава Асоціації анестезіологів України

Українські медики, в цілому, готові вакцинуватися від COVID-19, показники реальної готовності медиків до вакцинації досить високі, вважає глава Асоціації анестезіологів України професор Сергій Дубров.

"Понад половини медиків готові вакцинуватися від COVID-19. В одній з чернігівських лікарень вакцинуватися готові 100% медиків, у нашій лікарні не 100%, але точно понад 50%. Медики, які надають медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, розуміють необхідність вакцинації. Я для себе прийняв рішення, що вакцинуюсь, щойно нас вакцинуватимуть, не дивлячись на те, що я перехворів ", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Дубров зазначив, що за попередніми підсумками першого дня вакцинації в Черкаській області, коли були вакциновані 80 осіб, не було зафіксовано суттєвих реакцій на вакцинацію.

"Сьогодні 80 людей вакцинували в Черкасах: істотних реакцій не було. Були несуттєві реакції: незначне підвищення тиску. Це, скоріше, стресовий фактор, ніж реакція на препарат. Анафілактичної реакції не було ні у кого", - сказав глава Асоціації анестезіологів України.

При цьому Дубров наголосив, що медики, які ввійшли в вакцинальні бригади, пройшли спеціальне навчання і оснащені набором для медичної допомоги при виникненні анафілактичної реакції.

"Реакції на вакцину можуть бути, але такі ж реакції можуть бути і на місцеві анестетики, антибактеріальні препарати, будь-який медичний препарат. Імунна відповідь організму на вакцину від COVID-19 може проявлятися підвищенням температури, слабкістю або сверблячкою в місці уколу. Все це - нормально", - сказав він.

Дубров зазначив, що "певна реакція організму у вигляді підвищення температури, слабкості, свербіння в місці введення препарату є нормальною і говорить про імунну відповідь".

"Якщо ми отримуємо імунну відповідь - це нормальне явище і це не патологія. Так може бути теоретично і практично. Помірна алергічна реакція це непогано, а, навпаки, при вакцинації - добре", - пояснив лікар.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА