Інтерфакс-Україна
12:47 11.06.2021

COVID-19 може призвести до деменції, подібної до хвороби Альцгеймера - дослідження

2 хв читати
COVID-19 може призвести до деменції, подібної до хвороби Альцгеймера - дослідження

Науковці Клініки Клівленда (США) виявили механізм, за допомогою якого COVID-19 може тривалий час впливати на функцію мозку, йдеться в повідомленні медичного центру.

Науковці за допомогою штучного інтелекту вивчили дані пацієнтів з хворобою Альцгеймера та COVID-19, вимірявши близькість між генами і білками пацієнтів з SARS-CoV-2 і тими генами і білками, які пов'язані з кількома неврологічними захворюваннями.

Дослідники також проаналізували генетичні чинники, які дали змогу SARS-COV-2 інфікувати тканини та клітини мозку.

"Тоді як дослідники знайшли мало доказів того, що вірус націлений безпосередньо на мозок, вони виявили тісні мережеві зв'язки між вірусом та генами/білками, пов'язаними з кількома неврологічними захворюваннями, насамперед з хворобою Альцгеймера, вказуючи на шляхи, якими COVID-19 може призвести до деменції, подібної до хвороби Альцгеймера", - йдеться в повідомленні.

Фахівці вивчили потенційні зв’язки між COVID-19 та нейрозапаленням, а також пошкодженням мікросудин головного мозку, які є ознаками хвороби Альцгеймера, і виявили, що інфекція SARS-CoV-2 значно змінила маркери хвороби Альцгеймера, залучені в запалення мозку.

"Ці дані вказують на те, що вірус може впливати на декілька генів або шляхів, що беруть участь у нейрозапаленні та пошкодженні мікросудин мозку, що може призвести до когнітивних порушень, подібних до хвороби Альцгеймера", - зазначає провідний автор дослідження Фейсюн Чен (Feixiong Cheng).

Дослідники також виявили, що у людей з алелем APOE E4/E4, найбільшим генетичним чинником ризику розвитку хвороби Альцгеймера, знижувалася експресія генів противірусного захисту, що могло зробити цих пацієнтів більш сприйнятливими до COVID-19.

"Зрештою ми сподіваємося прокласти шлях для досліджень, які приведуть до тестованих і вимірюваних біомаркерів, які зможуть ідентифікувати пацієнтів із найвищим ризиком неврологічних ускладнень з COVID-19", - сказав доктор Фейсюн Чен.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дефіцит фінансування закупівлі ліків складає 8 млрд грн, пацієнти вимагають підтримати законопроект про збільшення держфінансування

Pfizer купує права на протираковий препарат у китайської 3SBio за суму до $6 млрд

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

МОЗ рекомендує лікарням не квапитися з внесенням інформації про медобладнання в ЕСОЗ

Bayer скоротить понад 200 співробітників німецького сегмента засобів захисту рослин

Пошук приміщень для фармскладів на прифронтових територіях залишається одним з основних викликів в забезпеченні ліками – MSF

Понад 350 людей пройшли тренінги з психічного здоров’я від УЧХ за два останніх місяці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА