19:15 04.04.2022

Українські полярники на станції "Академік Вернадський" отримали першу дозу вакцини від COVID-19

2 хв читати
Українські полярники на станції "Академік Вернадський" отримали першу дозу вакцини від COVID-19

Українські полярники на станції "Академік Вернадський" прищепилися першою дозою вакцини Comirnaty/Pfizer від COVID-19, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я в понеділок.

За даними МОЗ, науково-дослідний криголам "Ноосфера" 30 березня, подолавши відстань у 15 тис. км, доставив вакцину працівникам полярної станції "Академік Вернадський".

Щеплення отримали 12 полярників, які не були вакциновані, бо вирушили на станцію у березні 2021 року, коли процес вакцинації в Україні лише розпочинався. Крім цього, учасники сезонної експедиції, які мають повний курс щеплення від COVID-19, отримають бустерну дозу.

"Тепер ми зможемо повертатися додому захищеними. Це дуже важливо для кожного полярника, адже наша дорога в Україну проходить через півсвіту, а після року в Антарктиді, без зовнішніх контактів, наш імунітет має значно меншу здатність протистояти вірусам", – наголосив керівник 26-ї Української антарктичної експедиції Богдан Гаврилюк.

Щеплення на станції провів лікар Андрій Хитрий. За його словами, всі працівники нормально переносять вакцинацію. Деякі відчували традиційні симптоми, такі як біль у місці ін'єкції або слабкість, але вони швидко пройшли.

У МОЗ наголосили, що під час транспортування було дотримано всіх норм холодового ланцюга. Зокрема, на судні вакцини зберігалися в морозильній камері, яка працює в режимі -78 градусів за Цельсієм. За нормами уважно стежив лікар "Ноосфери" Сергій Носенко.

Як повідомлялося, криголам "Ноосфера" із 66 дозами вакцини Pfizer на борту вирушив на станцію "Академік Вернадський" у середині лютого, за тиждень до нападу РФ на Україну.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

МОЗ у 2023 р. скоротило кількість закуплених за механізмом ДКД ліків - "Санофі"

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

Майже 11,2 тис. генераторів встановлено в українських клініках - МОЗ

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА