Інтерфакс-Україна
19:46 11.05.2022

"Біофарма" закриває потребу України в препаратах крові на 100% - директор мережі плазмацентрів

2 хв читати
"Біофарма" закриває потребу України в препаратах крові на 100% - директор мережі плазмацентрів

"Біофарма" закриває потребу внутрішнього ринку в препаратах крові на 100%, може відновити їх експорт, заявила директор мережі плазмацентрів компанії Оксана Мулярчук.

"Потреба в препаратах крові на сьогодні закрита на 100%, ми закриваємо потребу всіх лікарень та військових госпіталів", - повідомила вона агентству "Інтерфакс-Україна".

Мулярчук пояснила, що потреба в таких препаратах із початку війни скоротилася, зокрема через те, що значна частина онкологічних пацієнтів, які потребують таких препаратів, виїхала за кордон.

При цьому вона наголосила, що МОЗ постійно моніторить наявність запасів препаратів крові на складах.

Крім того, за словами Малярчук, "Біофарма" почала відновлювати роботу своїх плазмацентрів. Так, протягом двох місяців із початку війни працювали плазмацентри у Черкасах та Сумах, які заготовляли лише компоненти крові, а на початку травня компанія відновила роботу центрів із забору плазми у Черкасах та Кам'янському, запускає роботу центру у Сумах.

"На жаль, у нас є центри, в яких ми поки що не можемо відновити роботу. Наприклад, у Харкові ми не можемо відновити роботу через воєнні дії. У Києві робота плазмацентру не відновлена з технічних причин - ми чекаємо на можливість обладнати бомбосховище в будівлі, де він розташований", - сказала вона.

Як повідомлялося, Кабмін передбачив можливість скасувати заборону на експорт препаратів крові до скасування воєнного стану на підставі обґрунтованого подання МОЗ за умови задоволення потреб системи охорони здоров'я у таких препаратах.

Раніше біофармацевтична компанія "Біофарма" (Київ) повідомляла про плани до 2025 року інвестувати у розвиток мережі плазмацентрів $20-23 млн, побудувати плазмацентри та центри крові у кожному обласному центрі України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА