Інтерфакс-Україна
15:14 24.09.2024

Понад 20 дипломатів із Латинської Америки підтримали звернення Матвійчук про припинення членства РФ у Генасамблеї ООН

2 хв читати

Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук направила листа генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, який українці та латиноамериканці підписали спільно з проханням про припинення членства РФ в асамблеї, повідомила пресслужба Центру громадянських свобод у вівторок.

"Росія дуже старається поширити наратив про те, що нібито країни так званого Глобального Півдня симпатизують або принаймні готові закривати очі на воєнні злочини в Російській Федерації. Насправді ж Бразилія, Чилі, Аргентина та інші країни Латинської Америки мають видатну історію притягнення відповідальних за такі злочини до відповідальності й готові поділитися своїм досвідом захисту міжнародного права та інтересів Латинської Америки у сфері прав людини, називаючи речі своїми іменами", - наводяться в повідомленні слова Матвійчук.

Як повідомляється, документ уже підписали понад 20 колишніх міністрів закордонних справ Латинської Америки, зокрема Антонія Уррехола, Алехандро Фокслі, Ігнасіо Вокер, Маріано Фернандес і Альфредо Морено з Чилі, Хорхе Кастанеда з Мексики, Селсу Лафер із Бразилії, Хосе Антоніо Гарсія Белаунде і Дієго Саян із Перу, Ноемі Санін і Гільєрмо Фернандес де Сото з Колумбії та Едуардо Штайн із Гватемали.

Також документ підписали багато видатних правозахисників Латинської Америки, більшість з яких обіймали важливі посади в рамках Міжамериканської системи захисту прав людини або ООН. Клавдіо Гроссман і Хуан Мендес, відомі правозахисники проти тортур у країнах Південного конусу, а пізніше і в ООН, очолюють цей список.

"Як латиноамериканці, ми відчуваємо це особливо гостро. Латинська Америка значно сприяла запровадженню заборони на використання сили, передбаченої статтею 2.4 Статуту ООН, а також багатьом іншим аспектам розвитку міжнародного права та права прав людини, таким як кодифікація злочину насильницького зникнення у Римському статуті. Переживши багато самі, ми вважаємо, що норми не повинні застосовуватися вибірково", - йдеться в листі.

Центр громадянських свобод (ЦГС) заснований 2007 року для просування цінностей прав людини, лауреат Нобелівської премії миру 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА