14:00 03.01.2013

Спікер парламенту: Питання статусу російської мови в Україні може бути винесене на референдум, але рішення - за ВР

1 хв читати
Спікер парламенту: Питання статусу російської мови в Україні може бути винесене на референдум, але рішення - за ВР

Голова Верховної Ради Володимир Рибак вважає, що питання визначення статусу російської мови мають ретельно вивчити фахівці, зокрема - на рівні Конституційної асамблеї.

В ефірі "5 каналу" спікер парламенту наголосив на необхідності беззаперечного виконання Конституції, яка визначає українську державною мовою.

Водночас, за словами В.Рибака, російська не є "мовою національних меншин", оскільки в Україні цією мовою спілкується майже половина населення.

"Сьогодні потрібно визначитися. Тривають напрацювання Конституційної асамблеї", - цитує спікера прес-служба парламенту. При цьому В.Рибак висловив думку, що, зокрема, вноситимуться і пропозиції щодо мовного питання з урахуванням думки фахівців і представників громадськості.

Голова Верховної Ради також не виключив, що деякі питання можуть бути винесені на референдум, але цьому має передувати широка роз'яснювальна робота.

"Можливо, доведеться поставити людям запитання щодо російської мови, але вносити зміни до Конституції має Верховна Рада", - підсумував В.Рибак.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рубіо: ми маємо дізнатися вимоги росіян, щоб дійсно зрозуміти чи хочуть вони миру

Варшава не відправлятиме свої війська в Україну, але готова надати логістичну підтримку - Туск

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА