Інтерфакс-Україна
10:24 16.05.2013

Регіонали пропонують розмежувати повноваження місцевих адміністрацій і Кабміну щодо передачі об'єктів - пам'яток архітектури

2 хв читати
Регіонали пропонують розмежувати повноваження місцевих адміністрацій і Кабміну щодо передачі об'єктів - пам'яток архітектури

У Верховній Раді зареєстровано проект закону №2993 "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для повернення культових споруд релігійним громадам", внесений народними депутатами Андрієм Деркачем, Дмитром Шенцевим, Сергієм Гриневецьким і Юрієм Мірошниченком (усі - фракція Партії регіонів).

На думку А.Деркача, законопроект відновлює історичну справедливість, повертаючи Церкві відібрані у неї при становленні радянської влади культові споруди.

"Кожен громадянин, відповідно до Конституції (ст.35, ч.1), має право на свободу віросповідання. Гарантія та механізми реалізації цього невід'ємного права людини передбачені в законі "Про свободу совісті та релігійні організації", в якому зафіксовано, що культові споруди та майно, що перебувають у держвласності, передаються організаціям, на балансі яких вони знаходяться, у безоплатне користування або повертаються у власність релігійних організацій безкоштовно", - цитує А.Деркача його прес-служба.

Депутат вважає, що ухвалення цього законопроекту сприятиме виконанню зобов'язань, узятих на себе Україною у зв'язку з членством у Раді Європи (відповідні рішення щодо необхідності повернення церковного майна ухвалила Парламентська Асамблея Ради Європи у 1995 і 2005 роках).

Екс-депутат Верховної Ради Василь Горбаль звернув увагу на те, що цей закон "покладе край спробам використання політиками юридичних прогалин законодавства для підняття рейтингу на міжконфесійних протистояннях".

"На жаль, деякі релігійні діячі плутають повернення церковного майна з "приватизацією", приплітають "газотранспортну систему" до українських національних святинь", - зазначив В.Горбаль.

У законопроекті розмежовані повноваження місцевих адміністрацій і Кабінету Міністрів з передачі об'єктів, що є пам'ятками архітектури, визначено механізм встановлення жорсткого контролю над використанням цих об'єктів за призначенням. Передбачено також узгодження з органами державної влади проведення ремонтних робіт і реконструкції.

Кабміну доручено у тримісячний термін вирішити питання щодо передачі об'єктів, розташованих у Кременецькому районі, Свято-Богоявленському жіночому монастирі Тернопільської єпархії і Почаївській Свято-Успенській Лаврі Української православної церкви (Московського патріархату), а об'єктів, розташованих у Києві, - Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічому монастирю) УПЦ (МП) без права відчуження та зміни призначення переданих об'єктів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА