Інтерфакс-Україна
13:07 05.06.2013

МЗС України про переозброєння ЧФ РФ: Нова угода з Росією має зберегти дозвільний принцип заміни кораблів і техніки на еквівалентній основі

2 хв читати

У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що механізм заміни основних озброєнь Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму має передбачати виключно дозвільний порядок заміни озброєнь, військової техніки та кораблів, а також еквівалентну основу переозброєння.

"Позиція української сторони з питання переозброєння ЧФ РФ залишається незмінною і полягає в наступному: механізм здійснення заміни основних озброєнь ЧФ РФ має регулюватися виключно міжурядовою угодою, яка повинна передбачати введення виключно дозвільного порядку заміни озброєнь, військової техніки та кораблів (суден) ЧФ РФ на території України, а також можливість здійснення заміни військової техніки і кораблів лише на еквівалентній основі", - йдеться у відповіді МЗС України на офіційний запит агентства "Інтерфакс-Україна".

У зовнішньополітичному відомстві також уточнили, що останні заяви керівництва Міністерства оборони Росії про можливе введення до складу ЧФ РФ нових зразків підводних човнів стосувалися військово-морської бази ЧФ у Новоросійську, а не російського флоту в Криму.

Стосовно оподаткування товарів і вантажів, які ввозять в Україну для ЧФ РФ, то, за інформацією МЗС, це питання буде вирішено в процесі переговорів.

Як відомо, у квітні 2010 року президенти України та Росії підписали харківські угоди, які продовжили термін перебування ЧФ РФ у Криму ще на 25 років (після 2017 року) з можливістю його продовження ще на п’ять років - до 2042-2047 рр.

Відтоді російська сторона неодноразово заявляла про бажання переозброїти свій флот у Криму і з відповідним питанням звернулася до української сторони. Згідно з чинною правовою базою між країнами, модернізація ЧФ РФ має відбуватися суворо за принципом "тип на тип, клас на клас" за згодою української сторони. Київ розраховує, що ремонт і модернізація техніки та озброєнь російського флоту здійснюватиметься на українських підприємствах ВПК.

ОСТАННЄ

МЗС Китаю: США слід припинити використовувати максимальний тиск, погрози і шантаж

ЄС шукає способи продовжувати санкції проти РФ без згоди всіх країн союзу - ЗМІ

США знизили вимоги до України щодо повернення вартості наданої допомоги в угоді про мінерали - ЗМІ

Питання послаблення санкцій проти РФ не буде порушено до встановлення перемир’я – Держдеп США

Климпуш-Цинцадзе: Віткофф перебуває в полоні ілюзій, які йому нав’язує РФ

США зондують, на що можуть погодитися Україна та РФ - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рютте: НАТО стоїть з Україною, наша відданість конкретна та видима

Війни в Україні та на Близькому Сході неможливо зупинити комерційними угодами - нардеп Сірко

Париж планує збільшити оборонний бюджет на 3 млрд євро - прем'єр Франції

В Єврокомісії пояснюють, що економічна інтеграція України з ЄС до набуття членства передбачає входження в єдиний ринок з гармонізацією законодавства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА