Інтерфакс-Україна
13:37 30.07.2013

Упровадження інституту бізнес-омбудсмена розпочнеться з серпня - Арбузов

2 хв читати
Упровадження інституту бізнес-омбудсмена розпочнеться з серпня - Арбузов

Кабінет Міністрів України в серпні планує підписати з зарубіжними партнерами меморандум про створення інституту бізнес-омбудсмена, який може стати третейським суддею у відносинах між державою і бізнесом, а також запобігати використанню адміністративних важелів у корпоративних конфліктах, повідомив перший віце-прем'єр Сергій Арбузов.

"Необхідність у створенні інституту, який у позасудовому полі вирішуватиме спори між державними органами та бізнесом в Україні, давно назріла. Тому ми підтримуємо пропозиції наших партнерів, зокрема Європейського банку реконструкції та розвитку, активізувати роботу в цьому напрямі", - зазначив С.Арбузов.

За його словами, в розробці концепції функціонування цього інституту братимуть участь також вітчизняні інвестори.

Перший віце-прем'єр не виключив, що створення інституту бізнес-омбудсмена буде певним чином синхронізовано з процесом відновлення роботи Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств (антирейдерської комісії).

"Щоб бізнес-омбудсмен став справді ефективним, між урядом і бізнесом має відбутися конструктивний діалог. Ми до нього готові. Потрібно, щоб бізнес-середовище об'єднало свої зусилля і виробило консолідовані пропозиції", - наголосив С.Арбузов.

Як повідомлялося, в лютому поточного року ЄБРР рекомендував Україні створити інститут бізнес-омбудсмена. Голова представництва банку в Україні Шевкі Аджунер у червні зазначив, що попередньо ця ініціатива обговорювалася з українським урядом і здобула схвалення.

Кабмін уже створив робочу групу з розробки механізмів створення інституту бізнес-омбудсмена і співробітництва цієї установи з органами державної влади.

Також наприкінці травня уряд відновив роботу Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Її очолив С.Арбузов.

ОСТАННЄ

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

Зеленський привітав Ліберальну партію на чолі з Карні з перемогою на виборах в Канаді

Макрон заявив про посилення тиску на Росію у найближчі вісім-десять днів

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА