Інтерфакс-Україна
10:27 21.08.2013

Жорсткість у газовому питанні напередодні Вільнюського саміту може бути лише з боку України - Глазьєв

2 хв читати
Жорсткість у газовому питанні напередодні Вільнюського саміту може бути лише з боку України - Глазьєв

Радник президента Росії Володимира Путіна Сергій Глазьєв вважає, що загострення російсько-українських відносин у газовій сфері буде максимальним напередодні саміту у Вільнюсі наприкінці листопада, де Київ готується підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

"Тут може йтися лише про два варіанти: зберігатимуться ті ж самі позиції або, якщо Україна захоче повернутися в єдиний економічний простір з Росією, то отримає можливість отримувати газ вдвічі дешевше, ніж Білорусь. Жорсткість може бути лише з боку України. У тому сенсі, що деякі гарячі голови закликають українське керівництво переорієнтуватися на міфічні альтернативи постачання палива. Але навряд чи можна очікувати якихось серйозних змін, тому що жодних інших джерел, окрім російських, не існує", - заявив С. Глазьєв в інтерв'ю газеті "Вести".

На запитання, чи має намір РФ змінювати стратегію своїх дій в дипломатичній сфері з Україною на більш жорстку, у разі підписання Києвом угоди з ЄС, радник російського лідера заявив, що "всі подальші відносини" залежать від вибору українського керівництва.

"Якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС, вона перестане бути суб'єктом міжнародного права в цілому комплексі торгово-економічних відносин. Тому що суверенні функції регулювання міжнародної торгівлі, митного, технічного регулювання вона передає Брюсселю", - стверджує С. Глазьєв.

"У нас зникає юридична основа для прямого діалогу Києва і Москви. І всі питання торговельних відносин з Україною ми змушені будемо обговорювати не з Києвом, а з Брюсселем. Саме це відбувається зараз у відносинах з Прибалтикою, Чехією, Словаччиною, Угорщиною. Повноправні члени ЄС можуть на щось впливати, а Україна не буде повноправним членом, вона виконуватиме директиви з Брюсселя, але впливати не зможе. І посилювання відбуватимуться зовсім в іншій площині - між Митним союзом Росії, Казахстану і Білорусі та Євросоюзом", - пояснив радник В.Путіна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга: "Рамштайн" продовжуватиме існувати навіть за відсутності США

Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО закликав посилити тиск на Росію, низка держав оголосила про нові зобовʼязання та пакети допомоги

Стефанчук звинуватив співголову фракції "Європейська солідарності" Геращенко у розповсюдженні полуправди

Вирішення будь-яких торговельних спорів у рамках СОТ неможливе через блокування США – 1-й заступник глави МЗС

Заява на відрядження Порошенка в США була подана в Раду ще в лютому і спікер про це знав, заявляють в "Євросолідарності"

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА