Інтерфакс-Україна
14:24 05.12.2013

"Євроінтеграційний" закон про вибори передано на підпис Януковичу - Жванія

2 хв читати

Закон про зміну виборчого законодавства передано на підпис президенту України Віктору Януковичу. Голова Верховної Ради України Володимир Рибак 5 грудня направив на підпис президенту України євроінтеграційний закон про удосконалення законодавства з питань проведення виборів", повідомляє прес-служба голови комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Давида Жванії.

Євроінтеграційний закон про зміни до виборчого законодавства, внесений народними депутатами фракції Партії регіонів, було ухвалено у другому читанні 21 листопада.

Закон передбачає створення закордонного виборчого округу, зміну процедури формування окружних виборчих комісій, зменшення розміру грошової застави при реєстрації, обмеження розміру виборчого фонду, а також посилення вимог до інформаційних агентств щодо висвітлення виборів.

Зарубіжний виборчий округ об'єднає всі виборчі дільниці за кордоном, повноваженнями окружної комісії цього округу запропоновано наділити Центрвиборчком.

Як повідомлялося, закон про вибори народних депутатів, ухвалений перед парламентськими виборами 2012 року, передбачав, що закордонні виборчі дільниці включено до складу одномандатних округів на території Києва, але Конституційний Суд визнав це положення неконституційним. Опозиція розцінила це як намір влади зменшити кількість округів у Києві, оскільки кияни більше симпатизують опозиції.

Ухвалений у четвер закон також передбачає, що у формуванні окружних комісій, окрім парламентських партій, можуть брати участь партії, що висунули своїх кандидатів у загальнодержавному окрузі, тобто за партійними списками.

На парламентських виборах 2012 року в формуванні окружкомів брали участь і непарламентські партії, що висунули кандидатів і в одномандатних округах. Це призвело до того, що більшість членів окружкомів були представниками партій, які висунули по одному кандидату в котромусь із 225 округів.

Крім того, згідно з новим законом, зменшується розмір грошової застави: для партії - з 2 тис. до 1 тис. мінімумів заробітної плати, для кандидата в мажоритарному окрузі - з 12 до 10 мінімумів. Обмежено також розмір виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидата у депутати в одномандатному окрузі (зміни до частини першої статті 48 закону).

Обмежується також розмір виборчого фонду партій і кандидатів-мажоритарників, хоча на парламентських виборах 2012 року такого обмеження не було. Крім того, скорочуються тимчасові обмеження поширення інформації про результати опитувань громадської думки з 10 до 7 днів до дня голосування.

Закон передбачає унормування правил участі інформаційних агентств у виборчому процесі, зрівнявши їх у статусі із засобами масової інформації.

Також передбачено введення так званої системи "гендерної орієнтації політичних партій", що полягає у добровільному закріпленні політичними партіями у своїх статутах партійних квот для жінок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА