Інтерфакс-Україна
11:57 16.12.2013

Опозиція наполягає на притягненні до відповідальності за силовий розгін Майдану 30 листопада високопосадовців

2 хв читати
Опозиція наполягає на притягненні до відповідальності за силовий розгін Майдану 30 листопада високопосадовців

Опозиція вимагає від генпрокурора об'єктивного розслідування подій 30 листопада на майдані Незалежності та притягнення до відповідальності не лише чиновників середнього ешелону влади, а й тих, хто безпосередньо давав їм вказівки.

"Щойно завершилася зустріч із генпрокурором Пшонкою Віктором Павловичем. На цій зустрічі ми заявили про такий ключовий момент, як необхідність інформування суспільства про хід слідства... щоб чиновники однозначно не уникли відповідальності за свої дії, вчинені під час розгону мирних демонстрантів 30 листопада. Я впевнений, що найближчим часом ми можемо отримати результати, які покажуть, що до цього причетні дуже високі посадовці. Все це управлялося, і в жодному разі це не дії лише "Беркута", - сказав лідер партії "УДАР" Віталій Кличко журналістам після спілкування з генпрокурором.

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, у свою чергу, додав: "Ми наполягали на тому, щоб ця справа не затягувалася., щоб ця справа була максимально публічною. Для нас дуже важливо було наголосити генпрокуророві, щоб не приховували факти, не зникали свідки".

"Ми чудово усвідомлюємо, що Попов, Сівкович і Коряк - це, звісно, високі посадовці, але посадовці середньої ланки. Зрозуміло, що були ті, хто давав відповідні накази, відповідно, наше звернення до генпрокурора було притягнути до відповідальності й тих, хто давав ці накази", - сказав О.Тягнибок.

За його словами, опозиція отримала від генпрокурора інформацію про те, що триває розслідування стосовно чиновників і проводяться допити. "Найбільша проблема буде виявляти тих безпосередніх працівників рядового й офіцерського складу "Беркута", які били палицями людей, саме через те, що в них немає розпізнавальних знаків на формі", - зазначив О.Тягнибок.

Він вважає, що Генпрокуратура повинна врегулювати в правовому руслі це питання, щоб надалі в разі неправомірних дій "Беркута" кожен співробітник міг нести відповідальність.

У свою чергу лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк наголосив, що опозиція передала генпрокуророві звернення про те, що Генпрокуратурі слід негайно вжити заходів та ідентифікувати бійців "Беркута".

"Мене занепокоїла заява генпрокурора про те, що складно назвати терміни цього розслідування, і ми застерігаємо Генпрокуратуру, щоб це розслідування не було спущено на гальмах. Також важливо зазначити, що чиновників відсторонили з посад, але нікого не взяли під варту", - заявив А.Яценюк.

Він акцентував увагу на тому, що опозиція наполягає на об'єктивності розслідування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА