Інтерфакс-Україна
16:54 19.12.2013

Київ і Москва планують погодити наповнення двосторонньої програми ВТС до 2017 р. на черговому засіданні міждержкомісії на початку 2014 р. - джерело

2 хв читати
Київ і Москва планують погодити наповнення двосторонньої програми ВТС до 2017 р. на черговому засіданні міждержкомісії на початку 2014 р. - джерело

Україна та РФ мають намір завершити погодження уточненої програми військово-технічної співпраці (ВТС) на 2013-2017 роки у рамках чергового засідання профільної підкомісії українсько-російської міждержавної комісії, запланованого на початок наступного року в Москві, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в оборонному секторі в четвер.

Як нагадав співрозмовник агентства, під час минулого засідання підкомітету з питань безпеки українсько-російської міждержкомісії у вересні в Москві, російська сторона передала українській стороні для розгляду свої нові пропозиції щодо наповнення співпраці.

"У рамках засідання їх не обговорювали. На цьому етапі їх не озвучують", - сказав він.

"Зауваження української сторони до переданих пропозицій було направлено російській стороні на початку грудня", - уточнив співрозмовник агентства.

"Проект програми двосторонньої ВТС до 2017 року планується остаточно погодити під час ході наміченого на другий квартал майбутнього року в Москві чергового засідання підкомісії з питань ВТС підкомітету з питань безпеки українсько-російської міждержкомісії. Як очікується, уточнену програму буде затверджено під час сьомого засідання підкомітету з питань безпеки двосторонньої міждержкомісії, яке планується провести на початку другого півріччя 2014 року в Києві", - повідомив він.

Згідно з раніше озвученими оцінками української сторони, серед пріоритетів двосторонньої ВТС насамперед питання модернізації засобів ППО, авіаційної техніки.

Як зазначали в Києві, останніми роками під час реалізації ВТС російська сторона спирається на взятий у середині 1990-х років курс щодо створення замкнутого циклу виробництва стратегічних видів озброєнь, що впливають на обороноздатність держави. При цьому РФ ставить за мету створення нових озброєнь на рівні стандартів НАТО з використанням потенціалу і технологічного ресурсу інших країн.

Спочатку міжурядову угоду про реалізацію програми двостороннього ВТС на 2013-2017 роки планувалося підписати на засіданні профільного підкомітету міждержкомісії в червні, проте за ініціативою російської сторони його було перенесено не вересень.

Плани підписання міжурядової угоди про реалізацію програми ВТС між Україною та РФ на 2013-2017 роки закріплені протоколом шостого засідання російсько-української міждержавної комісії, що відбулося за участю глав держав країн 17 грудня в Москві.

Документ також містить доручення урядам України та РФ "приділити пріоритетну увагу розвитку спільної військово-технічної співпраці, кооперації підприємств оборонних галузей промисловості, створенню спільних підприємств у військово-технічній сфері".

Водночас у Москві у зв'язку з підготовлюваним підписанням Києвом угоди про асоціацію з ЄС заявляли про можливість перегляду спільних проектів, зокрема в оборонному секторі.

ОСТАННЄ

ЄС може відключити 20 російських банків від SWIFT, а граничну ціну на нафту знизити до $45 – ЗМІ

Трамп підписав низку указів щодо розвитку ядерної енергетики та науки в США – Білий дім

Україна хотіла б, аби до зустрічі Зеленського з Путіним долучився Трамп

Відмова РФ від участі у переговорах у Ватикані свідчить про неготовність Москви до миру – нардеп Фріз

"Євросолідарність" зареєструвала законопроєкт про персональну відповідальність членів РНБО за незаконні рішення щодо санкцій

Бажання РФ створити "буферну зону" це крок до нової ескалації - член комітету Ради з питань нацбезбеки

Трамп запропонував ввести мито в 50% на товари з ЄС

Вибори в Україні стануть оптимальним варіантом для підписання мирної угоди - Лавров

МЗС України: Заяви Путіна щодо "буферної зони" доводять наочно, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль

Раді пропонують дозволити нардепам обіймати посади членів Кабміну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА