Інтерфакс-Україна
19:31 14.07.2015

У місцевих виборах в Україні не зможуть брати участь блоки, вибори не відбудуться на частині Донбасу та в Криму - закон

2 хв читати
У місцевих виборах в Україні не зможуть брати участь блоки, вибори не відбудуться на частині Донбасу та в Криму - закон

Верховна Рада ухвалила новий закон про місцеві вибори, які мають відбуватися за пропорційною системою, а сільських і селищних рад - за мажоритарною системою. Закон виключає участь політичних блоків, а також передбачає, що вибори не відбудуться на частині Донбасу та в Криму.

Закон про місцеві вибори в другому читанні та в цілому підтримали 257 народних депутатів.

Голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич із трибуни парламенту озвучив положення, які були погоджені радою коаліції, підтримані комітетом та враховані в остаточній версії документа.

За словами Р.Князевича, враховано пропозицію про виключення блоків із переліку суб'єктів виборчого процесу.

"Домовлено щодо закріплення в так званій закритій частині списку по одному лідеру цього виборчого списку", - заявив він.

Голова комітету також заявив, що в перехідних положеннях закону встановлено, що вибори до місцевих рад Криму та деяких районів Донецької та Луганської областей, призначені на 25 жовтня, не проводяться "у зв'язку зі здійсненням Російською Федерацією тимчасової окупації та збройної агресії проти України та неможливістю забезпечити дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ".

За словами Р.Князевича, перелік адміністративних і територіальних одиниць, де не відбудуться місцеві вибори, Верховна Рада визначить постановою про призначення відповідних місцевих виборів.

Він зазначив, що порядок використання політичної реклами на місцевих виборах буде встановлено окремим законом.

Згідно з ухваленим законом, вибори депутатів сільських і селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідних адміністративних одиниць. Обласні, міські та районні ради обиратимуться за пропорційною системою з відкритими списками.

Як повідомив перший віце-спікер Ради Андрій Парубій, до другого читання до законопроекту було підготовлено 1547 поправок. Вирішено, зокрема, що участь у виборах можуть брати всі партії, зареєстровані на момент публікації цього закону.

Прийнято також поправку про те, що серед висунених кандидатами в депутати має бути не менше ніж 30% жінок, висунених кандидатами в депутати.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Закордонні бізнесмени, політики та експерти частіше критикують 28-пунктний план, але згадують слабкість Європи

Ексміністр Кулеба: В угоді США й РФ немає нових ідей, Україна має обрати між переговорами та продовженням боротьби

Голови МЗС 7 країн у річницю нюрнберзького процесу заявили про вразливість міжнародного права через війну в Україні

Треба припинити політичні ігрища, парламент воюючої країни має працювати об'єднано – Зеленський

Верховний Суд розглядає позов Порошенка щодо санкцій РНБО

Вже цієї зими в Києві запрацюють 7 міні-ТЕЦ - Кличко

Нардеп Жупанин на зустрічі фракції з президентом запропонував підтримати голову енергокомітету Геруса на посаду глави Міненерго

Апарат Верховної Ради передав "Євросолідарності" підписні листи за відставку уряду того ж дня, як отримав запит

Качка: 2028 рік – реалістичний горизонт завершення переговорів про вступ з ЄС

Буданов анонсував на лютий 2026 року події, які відкриють вікно для миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА