Інтерфакс-Україна
11:26 16.07.2015

Нуланд переконувала депутатів у необхідності прийняти доопрацьовану версію президентського проекту змін до Конституції України – Ємець

2 хв читати
Нуланд переконувала депутатів у необхідності прийняти доопрацьовану версію президентського проекту змін до Конституції України – Ємець

Заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд у середу в Києві зустрілася з деякими народними депутатами України і переконувала їх у необхідності підтримати останню редакцію запропонованого президентом законопроекту про внесення змін до Конституції щодо децентралізація, заявив нардеп з фракції "Народний фронт" Леонід Ємець.

"До мене звернулося посольство США з проханням про зустріч з Вікторією Нуланд. Вчора така зустріч відбулася. Ми говорили про сьогоднішнє голосування змін до Конституції. Нуланд наполягала на тому, що це має бути демонстрація виконання Україною Мінських угод", - сказав він журналістам у кулуарах парламенту в четвер вранці.

Він уточнив, що йшлося про необхідність підтримати "доопрацьовану версію" президентського законопроекту.

Л. Ємець поінформував, що на цій зустрічі також були депутати з інших фракцій парламентської більшості.

Як повідомлялося, В. Нуланд перебуває з візитом в Україні, під час якого передбачені її зустрічі з керівництвом країни, політиками і бізнесменами, представниками громадянського суспільства для обговорення пакета двосторонніх і регіональних питань.

У середу ввечері заступник держсекретаря США сказала журналістам, що внесений до Верховної Ради президентський проект закону про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації допоможе виконати Мінські домовленості та сприятиме врегулюванню ситуації на Донбасі.

"Це також наблизить Україну до положень Мінських домовленостей щодо децентралізації. Це дуже важливо – в кожній стадії Мінських угод Україна наполегливо працює над виконанням своєї частини зобов'язань і важливо, щоб усі сторони-підписанти це робили. І тепер, коли Україна зробить свої кроки, хотіла б закликати Росію і тих, кого вона підтримує на Донбасі, виконувати свої зобов'язання", - сказала В. Нуланд.

Вона нагадала, що внесені поправки схвалено Венеціанською комісією і вони вносять в українську Конституцію європейські стандарти децентралізації, надаючи більше повноважень регіонам.

Водночас на сайті українського парламенту 15 липня було оприлюднено президентський проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади з позначкою "доопрацьований". Найважливішою відмінністю доопрацьованого законопроекту від першої редакції, зареєстрованого у Верховній Раді 1 липня, є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. Якщо в першій редакції це положення було закріплено в перехідних положеннях самого законопроекту, то в редакції від 15 липня запропоновано закріпити цю норму в розділі XV перехідних положень самої Конституції України.

Так, у розділі XV "Перехідні положення" в редакції Основного закону від 15 липня окрім іншого значиться: "18. Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом."

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київська влада роз’яснила підпорядкування структур КМДА та КМВА

Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини

РФ веде потужну інформаційну війну проти всієї Європи - депутат Європарламенту Брейза

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Арсеній Яценюк: росіяни повинні нести відповідальність за все, що робить Путін

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА