Інтерфакс-Україна
16:51 11.03.2016

В Україні немає люстрації, а є обман громадян та узурпація влади, вважають в "Опозиційному блоці"

3 хв читати
В Україні немає люстрації, а є обман громадян та узурпація влади, вважають в "Опозиційному блоці"

В Україні немає ніякої люстрації, є механізм усунення політичних конкурентів для призначення "своїх" людей, вважає лідер київського "Опозиційного блоку" Олександр Пузанов.

"В Україні немає люстрації, є обман громадян і узурпація влади. Влада придбала зручний інструмент для узурпації влади і позбавлення від політичних конкурентів. Закон з гучною назвою "Про очищення влади" використовується виключно для розправи над потенційно нелояльними чиновниками і звільнення посад для "своїх" людей", - заявив політик", - наводить слова О.Пузанова прес-служба "Опозиційного блоку" в п'ятницю.

Політик висловив думку, що хоча люстрація в Україні підноситься як один із методів боротьби з корупцією, вона не може виконувати таку роль. "Влада з самого початку обдурила суспільство, пообіцявши, що люстрація допоможе перемогти корупцію. У жодній країні світу вона ніколи не була механізмом боротьби з корупцією. Український досвід це ще раз довів", - додав він.

О.Пузанов нагадав, що за півтора року, протягом яких в Україні діє так званий закон про люстрацію, корупція в країні ніскільки не зменшилася.

"Люстратори тріскотять про досягнуті успіхи і розмах проведеної люстрації. Але масштаби корупції при цьому ростуть швидше, ніж тарифи на світло і газ. Прикриваючись люстрацією, систему "очистили" не тільки від нелояльних до постмайданної влади політиків, а й від професіоналів і по-справжньому талановитих менеджерів. Мабуть, щоб вони не заважали займатися "розпилом грошових потоків", що вже встигла прославитися ця влада. Обдурили і українців, і європейців - обіцяли за допомогою люстрації перемогти корупцію, а в підсумку її рівень різко збільшився, причому люстратори забруднили більше всіх. Сотні людей, залучених в процес боротьби з "поганими чиновниками", по суті, нічого не роблять, ефективність їх роботи - нульова. Якщо, звичайно, не вважати роботою заяви для ЗМІ і гнівні пости в соціальних мережах", - зазначив він.

О.Пузанов висловив думку, що сама по собі процедура "люстрації по-українськи" засвідчила повну некомпетентність і неспроможність її творців.

"Неконституційність закону очевидна. Українська люстрація не має нічого спільного з такими європейськими стандартами, як захист демократії, справедливий суд і чесне доведення провини. Вина не може бути колективною, вона завжди індивідуальна, тому українська люстрація "всіх під одну гребінку" апріорі суперечить принципам демократичного суспільства", - нагадав політик.

"Закон про люстрацію - саме марне, що можна було зробити під час війни і тотального зубожіння українського народу. Ціна української люстрації - це тисячі судових справ, які держава програє, якщо не в українських судах, то з 100% вірогідністю в Європейському суді з прав людини. Це сотні мільйонів гривень збитків у вигляді компенсацій незаконно звільненим. По справедливості їх треба стягувати в рамках кримінального процесу з самих люстраторів", - сказав О.Пузанов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: вважаємо, що двосторонній документ щодо гарантій безпеки зі США готовий

Зеленський обговорив із фон дер Ляєн роботу над документами щодо гарантій безпеки та плану відновлення

Президентка Єврокомісії повела телефонну розмову із Зеленським напередодні переговорів щодо миру цього тижня

Роль ОБСЄ на нинішньому етапі війни та після неї обговорили в Києві керівники організації

ЦВК зареєструвала Карабуту новим нардепом від "Слуги народу"

Порошенко вказує на ненадання обґрунтувань для санкцій протягом року попри відведені законом 15 днів

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА