Інтерфакс-Україна
15:34 04.04.2016

У БПП розцінюють "офшорний скандал" як політичний, і стверджують, що Порошенко законодавство не порушував

3 хв читати
У БПП розцінюють "офшорний скандал" як політичний, і стверджують, що Порошенко законодавство не порушував

Питання приналежності президенту України Петру Порошенку офшорної компанії на Британських Віргінських островах слід розділяти на політичну і юридичну складові, при цьому з юридичної точки зору він українське законодавство не порушує, заявляє депутат фракції Блоку Петра Порошенка Владислав Голуб.

"З точки зору виконання норм українського законодавства, а також норм і міжнародного законодавства, то тут немає ніяких проблем ... З точки зору юридичної складової я можу підтвердити і стверджувати, що тут немає ніяких питань, які становили б порушення законодавства", - заявив В. Голуб у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

При цьому він наголосив, що оподаткування корпоративне та оподаткування фізичної особи - "це два різних режими оподаткування, і будь-яка людина в своїй декларації показує тільки ті доходи, ... які вона отримала як фізична особа, а не як корпоративна структура, де умовно можна вважати, що вона є або не є бенефіціарним власником ". "Президент відповідним чином відобразив всі свої доходи і майно як фізична особа", - зазначив В.Голуб.

Депутат зазначив, що "коли у нас кажуть "офшор, офшор, офшор", в українському суспільстві це сприймається як ім'я загальне".

"На жаль, з огляду на те, що це стосується людини публічної, а саме першої особи, цю всю інформацію стали використовувати виключно в цілях політичного моменту. І кожен, насправді, переслідує свою вигоду, ніж (намагається розібратися - ІФ) для чого та чи інша людина хоче це робити ", - зазначив він.

Парламентарій пояснив, що "офшор" означає будь-яку неукраїнську юрисдикцію підприємства і що "так працюють абсолютно всі великі, великі компанії у світі". "Є кілька аспектів, чому власники бізнесу йдуть таким шляхом. Перший момент - це корпоративне управління: якщо у вас структурований бізнес ... вам завжди легше керувати ним через холдингові структури. Другий момент - це залучення фінансування ... Залучити зовнішнє фінансування в українські компанії практично неможливо. коли ми говоримо про структуроване фінансування - це завжди відбувається через якісь холдингові структури, і тільки тоді інвестиційні гроші заходять в Україну ", - розповів він.

"Президент України ... як власник бізнесу, робив все для того, щоб його бізнес розвивався, як відповідний стандартам світової практики - тому що будь-які такі холдинги вони повинні вести звітність не за українським законодавством ... Інакше знову таки ми повертаємося до питання про неможливість тоді залучити фінансування ", - додав В.Голуб.

Як повідомлялося, в розслідуванні української журналістки Анни Бабинець, оприлюдненому на "Громадському ТБ" в рамках проекту "Центр із дослідження корупції і організованої злочинності" (OCCRP), президент України П.Порошенко в декларації про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік не вказав інформації про створення компанії на Британських Віргінських островах.

У відповіді уповноваженого прес-службою Адміністрації президента відповідати на запитання ЗМІ щодо бізнес-справ П.Порошенка управляючого директора інвесткомпанії ICU Макара Пасенюка йдеться, що акції цієї компанії Prime Asset Partners Limited не мають номінальної вартості, а тому, відповідно до вимог щодо декларування майна що підлягають внесення до декларації, вони не підлягають.

Однак в розслідуванні наведені документи, які вказують, що компанія має тисячу акцій, кожна з яких коштує $1. У декларації П.Порошенка за 2015 рік, опублікованій 1 квітня 2016 року, витрати на іноземну компанію також не вказані. Крім того, у відповіді М.Пасенюка на запитання про фірму компанії з'ясувалося, що така фірма була не одна.

Юридичні радники П.Порошенка виправдовують створення такої групи фірм президентом тим, що це "відповідає ринковій практиці в Україні для підприємств, що підлягають продажу стратегічним інвесторам".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА