Інтерфакс-Україна
16:34 04.04.2016

Порошенко доручив управління своїми бізнес-активами консалтинговим компаніям й очікує від них пояснень для ЗМІ

2 хв читати

Президент України Петро Порошенко наголошує, що відійшов від управління своїми бізнес-активами й доручив це консалтинговим та юридичним компаніям, у зв'язку з чим очікує від цих організацій роз'яснень для українських та іноземних ЗМІ з питань, що цікавлять їх.

"Ставши президентом, я відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. Очікую, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому в понеділок удень на офіційній сторінці П.Порошенка у Facebook.

Говорячи про декларування своїх доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру, глава Української держави наголосив, що вкрай серйозно ставиться до цього питання.

"Я - перша посадова особа в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлікту інтересів, які вирішую в рамках українського законодавства та міжнародного приватного права", - наголосив П.Порошенко.

Як повідомлялося, в розслідуванні української журналістки Анни Бабінець, оприлюдненому на "Громадському TV" у рамках проекту "Центр дослідження корупції та організованої злочинності" (OCCRP), президент України Петро Порошенко в декларації про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік не вказав інформацію про створення компанії на Британських Віргінських островах.

У відповіді уповноваженого прес-службою Адміністрації президента відповідати на запитання ЗМІ про бізнес-справи П.Порошенка керівного директора інвесткомпанії ICU Макара Пасенюка зазначено, що акції цієї компанії Prime Asset Partners Limited не мають номінальної вартості, а тому, відповідно до вимог щодо декларування майна, включенню в декларації вони не підлягають.

Водночас у розслідуванні наведені документи, що вказують, що компанія має 1 тис. акцій номіналом $1.

У декларації П. Порошенка за 2015 рік, опублікованій 1 квітня 2016 року, витрати на іноземну компанію також не вказані. Крім того, у відповіді М. Пасенюка на питання про фірму компанії з'ясувалося, що така фірма була не одна.

Юридичні радники П.Порошенка виправдовують створення такої групи фірм президентом тим, що це "відповідає ринковій практиці в Україні для компаній, що підлягають продажу стратегічним інвесторам".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

ЄС і США розраховують укласти торговельну угоду до нинішнього кінцевого терміну переговорів 9 липня - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА