Інтерфакс-Україна
14:16 17.06.2016

Україна направила до ООН лист-протест у зв'язку із словами Пан Гі Муна про роль Росії у врегулюванні на Донбасі

2 хв читати
Україна направила до ООН лист-протест у зв'язку із словами Пан Гі Муна про роль Росії у врегулюванні на Донбасі

Українська сторона направила до Організації Об’єднаних Націй офіційний лист-протест у зв'язку з висловлюваннями Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна про роль Росії у врегулюванні конфлікту на Донбасі, повідомив заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.

"Кілька годин тому було надіслано листа на ООН із проханням поширити цей лист протесту як офіційний документ відповідно Ради безпеки ООН та Генеральної асамблеї ООН", - сказав він на брифінгу в Києві в п'ятницю.

К.Єлісєєв також додав: "Свідченням того, що цю помилку було визнано, і свідченням того, що ООН відреагувала на реакцію нашого посла, стало те, що було змінено, відредаговано текст виступу Генерального секретаря на відповідному форумі, і він уже не так читається, як це було в первинному вигляді".

Крім того, заступник голови АП зазначив, що Україна демонструватиме цю ситуацію як свідчення того, що кандидатура нового Генерального секретаря "має стояти на варті базових принципів і статуту ООН". Він нагадав, що нині відбувається "так званий кастинг" кандидатів на посаду генсека, оскільки повноваження нинішнього закінчуються.

Як повідомлялося, в поширеному спочатку ООН тексті виступу Пан Гі Муна в Санкт-Петербурзі на міжнародному економічному форумі 16 червня він заявляє, що РФ як постійний член Радбезу ООН "покликана відігравати найважливішу роль" у вирішенні глобальних проблем "від припинення конфліктів у Сирії та Україні та захисту прав людини до запобігання поширенню зброї масового знищення".

У прес-службі ООН підтвердили, що Пан Гі Мун виступив на форумі саме з такими словами, але Україну не згадав. Пізніше на сайті ООН слова про конфлікти в Україні і Сирії зникли з тексту виступу генсека.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко висловив глибоке обурення заявою Генсека ООН.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко у Франкфурті отримав премію за права людини імені Франца Верфеля

Зеленський та Ердоган обговорили першу та наступну зустрічі делегацій в Стамбулі

Дипломатична академія України ім.Геннадія Удовенка відзначила 30-річчя

Переговори 2 червня мають привести до безумовного припинення вогню або посилення підтримки України

Україна готова до діалогу з Росією, але вимагає чітких і зважених пропозицій – Єрмак

Поки РФ вважатиме, що має право обговорювати членство України в НАТО, доти атакуватиме Україну - голова комітету Ради

НАТО не прийматиме офіційних рішень щодо нерозширення Альянсу, вважає нардеп Чернєв

Раді пропонують удосконалити процес оскарження відкликання депутатів місцевих рад

Кличко заявив про політичний тиск на роботу Київради

США готові чинити максимальний тиск на Росію у випадку необхідності – Держдеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА