Інтерфакс-Україна
18:38 31.08.2016

Процесуальні дії щодо IT-компаній слід переглянути – заступник голови АП

2 хв читати
Процесуальні дії щодо IT-компаній слід переглянути – заступник голови АП

Застосування силовиків і порядок вилучення документів під час ведення процесуальних дій стосовно IT-компаній шкодить іміджу України, і така практика повинна бути переглянута, вважає заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків під час прес-брифінгу в Києві в середу.

"Ми маємо дуже неприємну ситуацію, яку потрібно розглядати у кількох аспектах. Перший: якщо є звичайний документарний аналіз, для якого необхідно отримати документи, така справа може вестися без обшуків", - прокоментував він ситуацію з компанією "Квазар-Мікро" (холдинг KM Core), зазнала обшуку з боку Генпрокуратури та СБУ у справі про закупівлю в 2012 році "дочкою" "Нафтогазу" "Укргазвидобування" програмних продуктів SAP.

На його думку, у роботі з інноваційними і сучасними компаніями потрібні сучасні підходи: належним чином звертатися в такі компанії і отримувати документи щодо тих чи інших трансакцій. "Це дає можливість документарного аналізу, що є цивілізованим підходом, який працює у всіх країнах", - сказав він.

Другий аспект, за словами Д. Шимківа, стосується того, як проходить сам обшук. "Ми застосовуємо застарілі методи і підходи в обшуку та вилученні документів: винесення серверів у сучасних умовах - це вандалізм, потрібно переходити до копіювання даних і далі проводити процесуальні дії ", - сказав він.

Д. Шимків вважає, що правоохоронні органи після ситуації з компанією "Квазар-Мікро" повинні зробити висновки щодо методів і підходів під час ведення процесуальних дій. "Крім того, дуже важливо, щоб було ухвалено закон, що стосується порядку вилучення документів і доступу до інформаційних ресурсів компанії", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

Дорожня карта ЄС передбачає прискорений вступ України до 2027 року – Орбан

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА