Інтерфакс-Україна
17:24 07.02.2017

Закон про державну мову не вирішить мовної проблеми в Україні - Горбулін

1 хв читати

Директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАНУ і радник президента України Володимир Горбулін вважає, що ухвалення закону про державну мову не вирішить мовної проблеми.

"Сьогоднішня позиція з українською мовою в Україні мене не влаштовує, їй варто приділяти набагато більше уваги", - сказав В.Горбулін під час презентації колективної монографії "Світова гібридна війна: Український фронт" у Києві у вівторок.

Академік зазначив, що колись спілкувався на тему української мови та її статусу з Іваном Драчем та Дмитром Павличком, які, як і В.Горбулін, вважали, що в Україні має бути лише одна державна мова - українська і для цього необхідно робити все.

"Робити це необхідно вкрай обережно, я сказав би навіть, ласкаво, якщо можна використати такий вислів, тоді можна досягти результату. Якщо ми будемо це робити граблями, як деякі наші депутати пропонують, - ми матимемо невдачі на цьому терені... Ухваленням закону ми не вирішуємо питання", - сказав В.Горбулін.

Він зазначив, що мовна проблема вкрай тонка і результату в цьому питанні можна успішніше досягти, якщо стимулювати "всю нашу інтелігенцію й усю нашу науку, щоб вона почала використовувати українську мову, тоді може бути результат".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд закінчив розгляд службових документів, там немає обгрунтування для санкцій проти Порошенка – адвокат

Розмови політиків про вибори зараз безвідповідальні по відношенню і до країни, і до власної політичної кар'єри – Яценюк

Нардеп В'ятрович про узгодження з Угорщиною закону про зміни в освіті: Його ніхто не бачив в очі в парламенті

Орбан вважає, що на заваді зустрічі Трампа з Путіним у Будапешті стоять лише 1-2 питання

Сибіга: Бажаємо народу Грузії реалізувати свої європейські прагнення попри дії нинішнього уряду

В Євросолідарності заявляють про медіаатаки на їх нардепів, зокрема, Княжицького та Сюмар

Майбутній уряд Чехії може зменшити підтримку України

Суд скасував домашній арешт керівника апарату КМДА Загуменного і відсторонення його від посади - КМДА

Ексглава "Укренерго" Кудрицький допускає, що в майбутньому може зайнятися політичною діяльністю

Суд прийняв рішення про незаконність блокування міжнародної діяльності Порошенка після доповіді Європарламенту – адвокат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА