10:23 19.05.2017

Мінгареллі закликає ВР у найкоротші терміни оновити склад Рахункової палати

Мінгареллі закликає ВР у найкоротші терміни оновити склад Рахункової палати

Глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі закликає Верховну Раду якнайшвидше обрати новий склад Рахункової палати України.

"Парламент відіграє важливу роль у забезпеченні прозорості бюджету та підзвітності. Саме тому, пане Парубію (голова Верховної Ради України Андрій Парубій - ІФ), украй важливим є процес призначення нового керівництва Рахункової палати. Це дуже важливо для забезпечення прозорості всіх питань, пов'язаних із бюджетом, і важливо цей процес завершити якнайшвидше", - сказав він, відкриваючи Глобальну конференцію відкритості органів державної влади в Києві в п'ятницю.

Х.Мінгареллі висловив сподівання, що український парламент знайде рішення з цього питання, "щоб Рахункова палата могла і далі працювати та забезпечувати прозорий, інтенсивний, належний процес відповідно до стандартів демократичного суспільства".

Як повідомлялося, 2 березня детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування стосовно голови Рахункової палати України Романа Магути й одного з членів Рахункової палати. 13 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду обвинувальний акт стосовно голови Рахункової палати за ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) та одного з членів Рахункової палати за ч. 2 ст. 364 та ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном в особливо великому розмірі шляхом зловживання посадовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу.

4 квітня Верховна Рада розпочала розгляд питання щодо призначення нових членів Рахункової палати. За словами А.Парубія, парламентський комітет із бюджету пропонує 29 кандидатів до складу Рахункової палати. ВР має обрати дев’ятьох членів Рахункової палати.

Згідно із законом України "Про Рахункову палату", вона є постійно діючим органом контролю, який формує Верховна Рада України. Рахункова палата підпорядкована й підзвітна парламенту. При цьому вона здійснює свою діяльність самостійно, незалежно від будь-яких інших органів держави.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ЄС сподівається на проведення виборів в Україні в планові терміни - Мінгареллі

ЄС сподівається, що закон про відновлення суверенітету на Донбасі полегшить життя усім громадянам України

У реалізації проекту з модернізації пунктів пропуску на кордоні України є труднощі, але рішення про її припинення не було

Затримці впровадження угоди про асоціацію Україна-ЄС не може бути жодного виправдання

Мінгареллі: Дезінформація негативно вплинула на імідж України в Європі

Мінгареллі назвав джерела загроз безпеці України

ЄС підтримує ухвалення законопроекту "Про внутрішній водний транспорт", якщо будуть внесені відповідні правки

Мінгареллі назвав слабкі та сильні сфери у виконанні Україною угоди про асоціацію з ЄС

ЄС стурбований можливою відставкою Соболєва з посади глави Антикорупційного комітету Ради

ЄС стурбований можливістю зменшення раніше планованого на 2018 фінансування Фонду регіонального розвитку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА