14:16 08.12.2017

Міносвіти вважає конструктивними рекомендації Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту" та має намір їх дотримуватися

2 хв читати
Міносвіти вважає конструктивними рекомендації Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту" та має намір їх дотримуватися

Міністерство освіти і науки України вважає збалансованими та конструктивними рекомендації Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) щодо статті про мову навчання в законі України "Про освіту" та має намір їх дотримуватися.

"Міністерство освіти і науки України вважає висновок Венеціанської комісії щодо мовної статті закону "Про освіту" збалансованим і конструктивним, готове сприяти деталізації ст. 7 в законі "Про загальну середню освіту", а також погоджується з рекомендацією про продовження перехідного терміну для імплементації", - йдеться в повідомленні прес-служби відомства з посиланням на висновки Венеціанської комісії від 8 грудня.

Міносвіти схвалює послідовну позицію Комісії в питанні місця і ролі державної мови в освітньому процесі.

"Визначальна роль державної мови не може піддаватися сумніву й цілком відповідає всім міжнародно-правовим інструментам міжнародних і регіональних організацій. Ми вдячні Венеціанській комісії за підтвердження цієї позиції", - зазначено в повідомленні.

Головна теза Комісії полягає в тому, що стаття 7 є рамковою і підлягає подальшій деталізації, зокрема в законі "Про загальну середню освіту".

"Ми цілком згодні з цим твердженням. Спільно з національними громадами Міносвіти працюватимемо над подальшою розробкою різних підходів до навчання меншин, з урахуванням їхніх освітніх потреб. Основна мета - забезпечити достатній рівень володіння як державною, так і рідною мовою", - зазначає Міносвіти України.

Міністерство заявляє, що Україна готова й надалі співпрацювати з відповідними експертними органами Ради Європи для розвитку законодавчої бази у сфері забезпечення прав національних меншин і закликає партнерів-сусідів до конструктивного діалогу.

Детальний огляд на рішення Венеціанської комісії буде розміщено на сайті Міносвіти після офіційної публікації висновку, що орієнтовно відбудеться в понеділок, 11 грудня.

Як повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Мінгареллі вважає, що Рада зможе ухвалити закон про Антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії

Парубій, представники Венеціанської комісії та автори законопроекту про Антикорупційний суд дійшли повної згоди - Вашадзе

Секретар Венеціанської комісії візьме участь у роботі комітету ВР з обговорення поправок до законопроекту про Антикорупційний суд

Гриневич просить посла Угорщини сприяти відновленню консультацій з представниками угорської громади щодо мови навчання

Україна продовжує забезпечувати достатню частину освіти мовами нацменшин - МЗС

Меджліс підтримує проголошення 2018-й Роком затвердження державної мови

Парубій заявив про перспективи ухвалення нового закону про мову

КС визнав неконституційним закон Ківалова-Колесніченка, стверджують у "Свободі"

Міськрада Чернівців зобов'язала використовувати українську мову в усіх сферах обслуговування

Клімкін прокоментував відмову українських угорців від консультацій щодо мовної статті

ОСТАННЄ

Пекін підтримує проведення саміту США і КНДР, розраховує, що сторони виявлять терпіння

Команда фахівців з американської адміністрації прибула в КНДР для підготовки зустрічі Трампа і Кім Чен Ина

НАТО має звернути увагу на розвиток Росією приватних військових компаній

Вашингтон не змінить політику щодо Каракаса після звільнення двох американських громадян – Помпео

Україна розраховує на підтримку Грузії в створенні української автокефальної церкви

Південна Корея спробує врятувати переговори КНДР і США

Одна з тез найбільш суворої доповіді щодо Росії за останні роки в ПА НАТО була "час для змін настав"

Україна передала до ПА НАТО доповідь щодо розробки Росією біологічної та хімічної зброї

Порошенко запропонував президенту УЄФА Чеферіну відвідати одне з міст Донбасу в ролі посла доброї волі

У Грузію для участі в урочистостях Дня незалежності прибули президенти шести країн і глава Єврокомісії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА