17:55 13.12.2017

Ліквідація мажоритарної системи в Україні знизить корупційні ризики виборчого процесу - Б.Колесніков

Ліквідація мажоритарної системи в Україні знизить корупційні ризики виборчого процесу - Б.Колесніков

В Україні має бути пропорційна система виборів, а від мажоритарної складової необхідно відмовитися, вважає співголова "Опозиційного блоку", прем'єр-міністр "Опозиційного уряду" Борис Колесніков.

"У найбільш корумпованій і бідній країні в Європі ніяких мажоритарних депутатів бути не може, тому що влада скупить усі 225 округів - у них є ресурси, організаційні можливості, тиск через правоохоронні органи", - сказав він у середу в Києві, представляючи національний план із запобігання корупції.

Б.Колесніков вважає, що в Україні має діяти лише пропорційна система виборів. "Відкриті списки - будь ласка. Рейтингові списки - будь ласка", - додав він.

Говорячи про те, чи зможе Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) змінити ситуацію з корупцією в країні, Б.Колесніков пояснив: "Вони не зможуть (змінити ситуацію з корупцією - ІФ), тому що поле величезне. 700 співробітників НАБУ не можуть перемогти. Тому потрібно так спростити управління країною, щоб хабар не було за що дати".

За словами Б.Колеснікова, план запобігання корупції передбачає, що у сфері державних і комунальних підприємств необхідно йти шляхом корпоратизації великих підприємств із виходом на фондові біржі, приватизації малорентабельних або нерентабельних компаній і ліквідації неефективних і нерентабельних підприємств.

Крім того, як зазначив політик, необхідно вдосконалити систему державних закупівель ProZorro, оскільки не враховано пріоритети показників якості при закупівлі, а також забезпечити прозорість процедур. "Система ProZorro в принципі прогресивна", - сказав Б.Колесніков.

Він також вважає, що в містах землю необхідно продавати виключно через аукціони відповідно до генеральних планів міст.

Антикорупційний план Б.Колеснікова передбачає, що безкоштовно земля має надаватися для закладів охорони здоров'я, освіти, спорту та культури.

Крім того, за його словами, в митній і податковій сферах необхідно повністю замінити персонал після того, як для випускників економічних вишів проведуть спеціальне навчання.

Згідно з планом, у податковій службі необхідно скоротити штат до 5 тис. співробітників, перейти на віртуальне адміністрування податкових зборів, унеможливити особисте спілкування платника податків з адміністраторами податків. План також передбачає, що всі платники податків з липня 2018 року мають декларувати свої доходи та витрати.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Колесніков: Щоб лобіювати інтереси Януковича на Заході, потрібно бути не Манафортом, а Девідом Копперфільдом

Якщо не буде глобальної корупції, доходи громадян зростуть – Колесніков

Без підтримки Заходу Майдану в Україні не буде - Колесніков

Нардеп Колесніков критикує ініціативу створення антикорупційних судів і пропонує втричі скоротити депутатський корпус

Колесніков критикує недостатню підтримку сільського господарства в проекті держбюджету-2018

Опозиційний уряд восени запропонує владі рецепт виходу з економічної кризи – Колесніков

Без досягнення миру реформи та економічне зростання в Україні неможливі, переконані в "Опозиційному блоці"

"Опозиційний блок" готовий до об'єднання з усіма прибічниками високих соцстандартів

Опоблок вимагає відмовитися від введення цензури книг із Росії

Співголова "Опоблоку" Колесніков: Україні потрібна нова індустріалізація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА