13:13 16.01.2018

Freedom House оцінила Україну як частково вільну країну

2 хв читати
Freedom House оцінила Україну як частково вільну країну

 Україна потрапила в розділ "частково вільних країн", окупований Росією Крим - "невільних" у рейтингу "Свобода у світі-2018" неурядової організації Freedom House.

За даними рейтингу, опублікованого на сайті організації, в рейтингу "Свобода у світі" 2018 р. в Німеччині, рейтинг України за двома критеріями (рівень політичних прав і громадянської свободи) становив 3 бали (за обома критеріями) з можливих 7, таким чином, країна залишилася в категорії частково вільних. За 100-бальною системою України набрала 62 пункти (що більше - то вільніша країна).

Захоплений Росією Крим отримав 7 балів за рівнем політичних прав і 6 балів - за рівнем громадянської свободи, був визнаний невільним. За 100-бальною системою Крим набрав 9 пунктів.

"Україна все ще оговтується від безладу, пов'язаного з позбавленням президентської влади Віктора Януковича в 2014 році, а також кризи, яка почалася через російську окупацію Криму та воєнну підтримку сепаратистів на Донбасі в східній Україні. Нездатність влади розслідувати широкомасштабну корупцію на керівних посадах підірвала рівень підтримки уряду серед населення і вплинула на спроби проведення реформ. У сфері цивільних свобод політичний тиск і напади на журналістів загрожують свободі преси", - така характеристика України у звіті.

Freedom House зазначає, що уряду вдалося досягти прогресу з низки реформ, зокрема, охорони здоров'я, освіти, децентралізації.

Разом з тим, в організації вказали на те, що корупція все ще є серйозною проблемою в Україні, а боротьба з нею припинена. "Оскільки незалежне Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зіткнулося з політичним втручанням, а глава ключового парламентського комітету по боротьбі з корупцією (Єгор Соболєв - ІФ) був звільнений", - підкреслили в Freedom House.

Крім того, в організації додали, що журналісти в Україні стикаються з політичним втручанням, а також насильством і переслідуваннями.

"Влада досі цензурує деякі російські джерела новин і забороняє окремим російським журналістам в'їжджати в країну в 2017 році", - розповіли в організації.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна перегляне підписані в рамках СНД міжнародні договори та вийде з угод, які не відповідають її національним інтересам, - Порошенко

МЗС України вимагає від Москви звільнити понад 60 політв'язнів-українців, яких тримають у місцях позбавлення волі в РФ і окупованому Криму

Китай і США домовилися не вплутуватися в торгову війну

Клімкін відвідає Кенію 21-23 травня

Порошенко висловив впевненість, що Україна стане членом ЄС

Порошенко підписав указ про відкликання українських представників з усіх статутних органів СНД

Інвестиції в "Північний потік 2" – це підтримка розпаду єдиної Європи, вважає Порошенко

Порошенко сподівається, що ВР ухвалить закон про нацбезпеку до саміту НАТО

Вадим Лозовий очолив Хмельницьку ОДА замість Олександра Корнійчука

Федеріка Могеріні оголосила про подальші кроки щодо збереження іранської ядерної угоди

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА