12:48 13.02.2018

У рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе рішення щодо українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті

2 хв читати
У рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе рішення щодо українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті

Рішення щодо залагодження конфлікту між Україною і Угорщиною стосовно мовної статті закону про освіту, можливо, міститься у висновках Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), вважає генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Я вітаю рекомендації Венеціанської комісії, закликаю Україну уважніше ознайомитися з цими рекомендаціями, тому що там є можливе рішення щодо цієї проблеми між Україною і Угорщиною", - сказав Є.Столтенберг на прес-конференції у вівторок у Брюсселі.

Генсек НАТО зазначив, що закликав президентів обох країн знайти вирішення цієї проблеми. "Йдеться про те, як забезпечити баланс між правом здобувати освіту національною мовою, але при цьому вивчати свою мову", - сказав він.

Водночас Є.Столтенберг наголосив, що НАТО продовжує співпрацювати з Україною і надавати підтримку. "Ми продовжуємо тісну співпрацю, підтримуємо територіальну цілісність, надаємо і практичну, і політичну підтримку Україні ... ми продовжимо працювати з Україною", - сказав генсек.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома або більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня 2017 року заявило про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала звинувачення Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту".

У МОН заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії та розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

Угорщина заблокувала проведення засідання Комісії Україна-НАТО в грудні 2017 року та кілька зустрічей міністра оборони України Степана Полторака під час засідання міністрів оборони країн НАТО 14-15 лютого.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Вето РФ на продовження мандата групи експертів ООН, яка стежила за дотриманням санкцій проти КНДР, - це фактично визнання провини

Голова Національних зборів Франції: Прийде день, коли Україна не буде фронтом, а буде східними воротами Європи

Польща є прикладом для України в реформі місцевого самоврядування - Верещук

Байден із невеликою перевагою випереджає Трампа за результатами опитування

Зеленський заявив про наявність суттєвого обсягу коштів на поточний рік для всіх регіонів країни в межах програми "Зроблено в Україні"

Трамп заявив, що йому на руку участь племінника Кеннеді в передвиборчих перегонах

Кулеба: Візит глави МЗС України до Індії - перший за останні сім років, мета - зміцнення українсько-індійських відносин

"УДАР Віталія Кличка" у Київраді вимагає від центральної влади повернути прибережну смугу озера Міністерка громаді Києва

Опозиція вимагає забезпечити повноцінну роботу парламенту - заява "Євросолідарності".

Кулеба повідомив, що отримує "роздратовані коментарі" з Берліна після відповідей про постачання Україні Taurus

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА