12:33 24.10.2018

Сюмар: Мовні квоти в друкованих ЗМІ слід вводити поетапно, щоб не постраждала галузь

2 хв читати
Сюмар: Мовні квоти в друкованих ЗМІ слід вводити поетапно, щоб не постраждала галузь

Керівник парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар виступає за введення перехідного періоду, або розбивки на етапи процесу введення мовних квот у друкованих засобах масової інформації в Україні.

Як повідомляє парламентське видання "Голос України" під час засідання комітету В.Сюмар зазначила, що наразі ситуація склалася так, що українців привчили читати російською, а для того, щоб привчити українського читача читати українською, потрібен певний перехідний період, проте зробити це необхідно так, щоб і галузь мала можливість вижити, і журналісти, верстальники та редактори не втратили роботу.

За її словами, як варіант, можна виділити 2-3 роки, протягом яких видання змусять перейти на українську мову, або ж запропонують поетапне впровадження - протягом першого року 25% української мови, другого - 35%, далі - 50%.

"Дуже важливим є ще один момент. Категорично вважаю і буду вносити поправку про те, щоб залишити мови Європейського Союзу. Ми маємо бути зацікавленими в тому, щоб наші діти, або вчені, будь-хто мав можливість читати періодичну пресу англійською, німецькою або французькою мовами", - зазначила голова комітету.

"Коли впроваджувалися мовні квоти на телебаченні і радіо, це робилося з дуже простою метою - для створення робочих місць. Українські пісні на радіо - це робота і для музичних груп, і для студій звукозаписів. На телебаченні після введення квот помітно збільшилася кількість україномовних телепередач, знятих українцями і в Україні. Це гумористичні шоу та пізнавальні програми, телепрограми і фільми. Ми фактично запустили виробництво українського кіно і серіалів. А це - і актори, і режисери, і автори сценаріїв - величезний прошарок креативного класу, який отримав роботу", - зазначила В.Сюмар.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА