Інтерфакс-Україна
11:34 05.12.2018

Вселенський патріархат у своєму проекті статуту помісної УПЦ пропонує, щоб її очолював митрополит

2 хв читати
Вселенський патріархат у своєму проекті статуту помісної УПЦ пропонує, щоб її очолював митрополит

Затверджений Синодом Вселенського патріархату проект статуту помісної Української православної церкви передбачає її формування за моделлю Критської, де головою є митрополит, а не патріарх, повідомляє інтернет-видання "Українська правда" з посиланням на агенція церковних новин Romfea.

"Це випливає зі статуту, запропонованого Священним синодом Вселенського патріархату, одну зі сторінок якого грецькою опублікувала агенція церковних новин. У документі також ідеться про ставропігію й отримання мирри лише з Константинополя", - йдеться в замітці українського інтернет-видання, також оприлюднено фотокопію сторінки з текстом грецькою мовою.

Як повідомлялося, 29 листопада Священний синод Вселенського патріархату затвердив проект статуту помісної церкви в Україні, остаточну дату проведення об'єднавчого собору не назвали.

Президент України П.Порошенко заявив, що дату об'єднавчого собору найближчим часом оголосить Вселенський патріарх Варфоломій.

Радник президента України, директор Інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко пояснив, що Вселенський патріарх Варфоломій передасть томос про автокефалію Української православної церкви особисто обраному предстоятелю УПЦ, тому наразі його текст не може бути опубліковано.

Він розповів, що статут єдиної автокефальної української православної церкви буде ухвалено на об'єднавчому Соборі. Р.Павлено нагадав, що Синод Вселенського патріархату минулого тижня сформулював пропозиції щодо імплементації томосу про автокефалію (незалежність) до статуту церкви, які розглянуть українські архієреї.

Томос про надання автокефалії Українській православній церкві стане частиною статуту незалежної церкви.

Президент України Петро Порошенко 5 грудня 2018 р. повідомив, що об'єднавчий собор з утворення помісної Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі Св. Софії в Києві.

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА