Тестування нардепів на поліграфі матиме політичні наслідки, окремо працюватимуть антикорупційні органи
Для боротьби з корупцією підходять усі методи, зокрема поліграф, вважає голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
"Щодо доцільності - я вважаю, що будь-якими шляхами, якими можна боротися з корупцією, - потрібно боротися", - сказав Разумков на брифінгу в понеділок, відповідаючи на запитання про доцільність боротьби з корупцією за допомогою поліграфа.
Він визнав, що процес тестування на поліграфі народних депутатів із комітету з питань фінансів публічний: "Стосовно публічності цього процесу - я думаю, що все-таки, можливо, він занадто публічний. Це моя особиста позиція".
Разумков також наголосив, що цей процес матиме політичні наслідки.
"Що стосується наслідків: усі колеги, які проходили поліграф, говорили, що це насамперед політичні наслідки. Окремо з цим працюватимуть антикорупційні органи", - сказав спікер парламенту, висловивши сподівання, що результати відповідної діяльності правоохоронців будуть найближчим часом.
Як повідомлялося, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження за фактом можливого одержання хабара розміром по $30 тисяч нинішніми народними депутатами.
За інформацією САП, у рамках розслідування кримінальної справи мають перевірити поширену в ЗМІ інформацію про те, що 11 народних обранців від партії "Слуга народу", які є членами парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по $30 тисяч неправомірної вигоди за голосування проти законопроекту про ліквідацію корупційних схем при оцінці об'єктів нерухомості на засіданні комітету.
Президент України Володимир Зеленський уже заявив, що пройти перевірку на поліграфі мають усі члени парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
Деякі нардепи вже пройшли дослідження на поліграфі.