Інтерфакс-Україна
09:12 08.12.2019

Монобільшість в Раді має змінити закон про мову з урахуванням зауважень Венеціанської комісії

2 хв читати
Монобільшість в Раді має змінити закон про мову з урахуванням зауважень Венеціанської комісії

Згідно з висновком Венеціанської комісії, закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не витримує балансу між захистом української мови і забезпеченням прав мовних меншин, а також містить норми, що суперечать міжнародним зобов'язанням держави, в зв'язку з чим парламентська більшість зобов'язана внести до нього відповідні зміни, вважає нардеп від "Опозиційної платформи - За життя" Тетяна Плачкова.

"У першу чергу він дискримінує мільйони російськомовних громадян України", - написала Плачкова на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Парламентарій зазначила, що цей закон повинен бути змінений, щоб уникнути міжетнічної напруженості через мовне питання.

"Досить ділити українців за мовною ознакою. Влада повинна дати право людям спілкуватися рідною мовою. Українська - це мова свободи, а не дискримінації", - підкреслила Плачкова.

Як повідомлялося, основним висновком нової думки, прийнятої в п'ятницю, 6 грудня, Венеціанською комісією, є те, що влада України повинна домагатися балансу в мовній політиці для того, щоб мовна проблема не стала джерелом міжетнічної напруженості в Україні. Цього досі не зроблено, зокрема і в недавньому законі про державну мову.

У ВК визнають, що мовна політика "є надзвичайно складною, делікатною і політизованою проблемою в Україні, особливо в контексті триваючого конфлікту з Росією".

Одночасно, ВК, зокрема, "особливо рекомендує" переглянути положення закону, що передбачають "диференційоване поводження з мовами корінних народів, мовами національних меншин, які є офіційними мовами ЄС, і мовами національних меншин, які не є офіційними мовами ЄС". "Будь-яке розходження між поводженням з цими мовами має ґрунтуватися на об'єктивному і розумному обґрунтуванні, чого поки немає", - підкреслюється у висновках.

Як приклад експерти ВК вказують, що перехідний період реалізації положень закону про освіту, який був "схильний до різкої критики", був продовжений з 1 вересня 2020 року до 1 вересня 2023 року "тільки для учнів, рідна мова яких є мовою ЄС, а не для тих, хто володіє іншими рідними мовами, включно з російською". "Комісія рекомендує продовжити цей термін для всіх національних меншин і корінних народів", - йдеться в документі.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Арсеній Яценюк: росіяни повинні нести відповідальність за все, що робить Путін

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА